[ad_1]

ایسنا/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه میزان دسترسی دانش‌آموزان به شبکه شاد را تقویت کنیم، گفت: همراهی دستگاه‌هایی همچون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات نیز برای به‌کارگیری اپراتورهای مختلف و اتصال روستاهای باقیمانده به اینترنت و میزان اتصال دانش‌آموزان به شبکه آموزشی، تقویت شود.

ارسلان زارع عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید همواره در برنامه‌های خود دانش‌آموزان را به عنوان سرمایه‌های آینده کشور در نظر گرفته و در این مسیر تلاش دارد تا آنهارا از هرگونه آسیب‌های آموزشی و علمی مصون دارد.

استاندار گیلان با توجه به شیوع کرونا و حفظ سلامت جامعه با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس، آموزش تعطیل نشد و در بستر فضای مجازی پیگیری شد، افزود:  همه تاکیدات متخصصین بهداشتی و درمانی، راهبرد در خانه ماندن و حفظ فاصله اجتماعی به عنوان مهم‌ترین مولفه کاهش قطع چرخه انتقال ویروس و قطع آن است.

وی ادامه داد: گیلان بعد از قم، نخستین استانی بود که به عنوان کانون کرونا شناخته و تصمیم بر تعطیلی نیز از همین استان اجرایی شد که همراهی خوب مردم و دانش‌آموزان را در پی داشت، لذا برای پیشگیری از گسترش و انتقال ویروس، اقداماتی انجام گرفت.

زارع با بیان اینکه تعطیلی فضای آموزشی به هیچ عنوان به معنی تعطیلی آموزش نبوده و نیست، تصریح کرد: برای دولت بسیار مهم بود که ارائه آموزش در بستر فضای مجازی دنبال شود و اختصاصی بودن فضای آموزشی در محیط کار در نظر گرفته شد در همین راستا نهایتا شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) راه اندازی شد و گیلان هم جزء استان‌های پیشرو بوده است.

استاندار گیلان ادامه داد: گام‌های نخستین اقدام ارزشمند آموزش به دانش‌آموزان همانطور که با همکاری خوب صداوسیما شکل گرفت، همچنان تداوم یابد و همراهی دستگاه‌هایی همچون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات نیز برای به‌کارگیری اپراتورهای مختلف و اتصال روستاهای باقیمانده به اینترنت و میزان اتصال دانش‌آموزان به شبکه آموزشی، تقویت شود.

زارع با بیان اینکه میزان دسترسی دانش‌آموزان به شبکه شاد را تقویت کنیم، تصریح کرد: در ستاد ملی مبارزه با کرونا راهکارهای جایگزینی برای پیشگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان و عدم آسیب به کنکوری‌ها بیان و دنبال می‌شود. با توجه به اینکه کارشناسان همچنان بر فاصله گذاری اجتماعی تاکید دارند، باید هوشمندسازی مدارس را پیش از این‌ها اجرایی می‌کردیم و دولت نیز اعتبار خوبی به آن اختصاص داده که باید باتوجه به دسترسی گیلان به میانگین کشوری، جزو استان‌های موفق در این خصوص باشیم.

وی ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان انتظار دارم معلمان در کنار آموزش‌های مجازی، در تقویت باورهای دینی و پرورشی اهتمام داشته باشند.

استاندار گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرهیخته، فرزانه و فیلسوف عالیقدر شهید مرتضی مطهری و نامگذاری ۱۲ اردیبهشت تحت عنوان روز تکریم و بزرگداشت مقام معلم گفت: مقام شامخ معلمان را ارج می‌نهیم و امیدوارم آیین قدردانی از معلمان به نحو شایسته و از بستر فضای مجازی و ویدئو کنفرانس در تمامی شهرستان‌ها انجام گیرد.

زارع با اشاره به نرخ پوشش تحصیلی دانش‌آموزان، بیان کرد: نرخ پوشش تحصیلی کودکان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی در جوامع است که امیدواریم این پوشش به نزدیک ۱۰۰ درصد برسد و برای تقویت آن باید تلاش جدی شود. باید تلاش شود تا با الزام مناطق و شهرستان‌ها با برنامه‌ای مشخص و همکاری اولیای دانش‌آموزان، افراد بازمانده از تحصیل را به حداقل رسانده و به هدف مطلوب برسیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین وزارتخانه‌های کشور و آموزش و پرورش با هدف تقویت آموزش و پرورش مناطق مرزی و افزایش استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، افزود: این تفاهم‌نامه که با استفاده از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و تشریک مساعی برای تسریع در دستیابی به اهداف و برنامه‌های مشترک امضا شده، می‌تواند بسیار موثر باشد؛ در این راستا به فرمانداران به عنوان روسای شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود تا با قرار دادن این مهم در دستور کارشان تلاشی مضاعفی در راستای اجرای آن داشته باشند، یکی از اصل‌های این تفاهم‌نامه استفاده از ظرفیت نهادهای غیردولتی با استفاده از اصل اجتماعی است.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای تاسیس دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی در استان، گفت: باید از همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در استان، برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی استفاده شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.