[ad_1]

ایسنا/مرکزی رئیس نظام پزشکی ساوه گفت: صحت و سقم احتمال خطای پزشکی صورت گرفته در خصوص مرگ کودک چهار ساله ساوجی در دست بررسی است و پس از تکمیل تحقیقات نتیجه آن اعلام خواهد شد.

دکتر حسین میران زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه اطلاع از فوت هر بیماری رنج آور است و این رنج در فقدان کودکان دوچندان است، اظهار کرد: غیر از ناراحتی عاطفی که بیش از همه مربوط به خانواده بیمار است، شنیدن اخبار این چنینی دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وی با تاکید بر اینکه همیشه امکان خطا در روند تشخیص بیماری و درمان بیماران وجود دارد، افزود: از وظایف اصلی سازمان پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی رسیدگی قانونی و دقیق به خطای احتمالی در درمان بیماران است.

رئیس نظام پزشکی ساوه افزود: کودک چهار ساله ای که برای همه ما عزیز است از جمع یک خانواده رفته و تحمل بار این غم سنگین است ولی در ایامی که گروه پزشکی در بحران کرونا با از خودگذشتگی فراوان مشغول خدمت رسانی و نجات جان بیماران هستند بی احترامی به گروه پزشکی موجبات دلسردی این قشر را فراهم می‌کند.

وی با تقدیر از حساسیت رسانه‌ها در پیگیری صحیح وقایع و اخبار مربوط به حوزه درمان تصریح کرد: لازم است به دور از پیش‌داوری و قضاوت نابجا منتظر رسیدگی مراجع قانونی در ارزیابی دقیق، سریع و قاطع این موضوع و تشخیص علت فوت بیمار باشیم. افکار عمومی یقین بدانند که در صورت محرز شدن خطای پزشکی قطعا بدون هیچگونه مماشاتی برخورد قانونی بسته به میزان خطای صورت گرفته انجام خواهد شد.

شامگاه ۱۷ فروردین ماه بود که خبری مبنی بر فوت یک کودک چهار ساله در اثر قصور پزشکی در یکی از بیمارستان‌های ساوه در فضای مجازی پیچید. در این اخبار از قول خانواده این کودک ادعا شد که فرزند آنها به دلیل تزریق اشتباه از دست رفته است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.