[ad_1]

ایسنا/زنجان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه ارزش‌های محرم باید حفظ و ترویج شود، گفت: برای حفظ سلامت مردم و پرهیز از تجمع، مراسم یوم‌العباس با روش خلاقانه و مناسب برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مختار کرمی ظهر امروز (۱۹ مردادماه) در بازدید از خبرگزاری ایسنا، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: جامعه برای رشد و تعالی به اصحاب رسانه‌ نیاز دارد و اگر خبرنگاران و رسانه‌ها نباشند، صدای مسئولان، دستگاه‌ها و مردم به جایی نمی‌رسد و مردم از خدمات نظام بی‌اطلاع می‌ماند.

وی به تعامل متقابل بین رسانه‌ها و دستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: مدیران باید با اصحاب رسانه‌ تعامل بیشتری برقرار کنند و انتقادپذیر باشند و خبرنگاران نیز مطالبه‌گری کنند و حرف‌های مردم را به گوش مسئولان برسانند تا جامعه‌ای پویا و فعال داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در مورد برنامه‌های محرم تصریح کرد: اگر امکان برگزاری تجمع نباشد مراسم یوم‌العباس و سایر روزهای محرم با خلاقیت و نوآوری شکل جدیدی به خود خواهد گرفت و برگزاری مانور کمک‌های مومنانه با همکاری همه دستگاه‌ها از رویکردهای اصلی آن است.

این مسئول با اشاره به اینکه نمادهای محرم نیز نباید فراموش شود، عنوان کرد: از مداحان و ذاکران دعوت می‌کنیم تا در یوم‌العباس و آیین‌های محرم برنامه‌های نمادین اجرا کنند و ذکر مصیبت و گروه‌های تواشیح داشته باشیم تا عزاداری محرم برای نسل‌های آینده نیز پابرجا بماند.

کرمی به اجرای طرح نذرهای نیابتی اشاره و خاطرنشان کرد: در حسینیه اعظم زنجان اکیپ‌هایی در بحث نذورات پیش‌بینی شده، با کادر درمان، بانک‌ها و نیروهای امنیتی نیز هماهنگی لازم انجام می‌شود تا نذورات مردم استان، کشور و حتی خارج از کشور در قالب تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، گوشت، وجوهات نقدی و سایر موارد با سهولت جمع‌آوری شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.