[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس آتش‌نشانی شاندیز گفت: اگر چه با توجه به حجم تصادفات، وجود یک پایگاه هلال‌احمر بین جاده‎ای برای طرقبه و شاندیز الزامی است، اما شهرستان بینالود پایگاه هلال‌احمر ندارد.

متین جواهری در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: متاسفانه آتش‌نشانی شاندیز از نبود تجهیزات پیشرفته برای مواقع بحرانی رنج می‌‎برد؛ در سال 30 تا 40 میلیون نفر از منطقه توریستی و ییلاقی شاندیز بازدید دارند اما فقط یک ایستگاه آتش‌نشانی داریم.

وی ادامه داد: با توجه به محدوده خدماتی آتش‌نشانی شاندیز که از زُشک شروع و تا نزدیکی روستای دهنو ادامه دارد، تنها یک ایستگاه برای این تعداد روستا جوابگو نیست؛ در حال حاضر کمبود اصلی ما ایستگاه آتش‌نشانی است.

رئیس آتش‌نشانی شاندیز با تاکید بر اینکه حداقل باید دو ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشیم، افزود: جاده شاندیز محور توریستی است که در فصل‎های متخلف با تصادفات شدیدی مواجه هستیم.

وی در همین خصوص مطرح کرد: اگر چه با توجه به حجم تصادفات وجود یک پایگاه هلال‌احمر بین جاده‎ای برای طرقبه و شاندیز الزامی است، اما متاسفانه شهرستان بینالود پایگاه هلال‌احمر ندارد.

جواهری گفت: علی‌رغم پیگیری‎هایی که تا کنون برای پایگاه هلال‌احمر شده اما هنوز به نتیجه‎ای نرسیده‎ایم، این در صورتی است که در خود آتش‌نشانی شاندیز با کمبود نیرو و تجهیزات مواجه هستیم.

وی بیان کرد: اگر چه در فصل پاییز حریق‎های باغات و پارک‌های جنگلی، در فصل زمستان حریق‎های مرغداری و گاوداری و در تابستان غرق شدگی و تصادفات شدید را داریم و از سویی در اطراف شاندیز چاه‌هایی با عمق زیاد وجود دارد که مدام باید برای حوادث در چاه افتادگی اعزام شویم اما برای هر کدام از این حادثه‎ها تجهیزات مخصوص را نداریم.

جواهری افزود: اگر هر لحظه اتفاق حادی بیفتد و به محل اعزام شویم و همزمان اتفاق دیگری در کنار خود ایستگاه آتش‌نشانی رخ دهد، نیرویی برای اعزام نداریم. هر چند از داشته‎هایمان به خوبی استفاده می‎کنیم ولی استاندارد نیست.

وی در پایان، وجود یک ایستگاه آتش‌نشانی و چند نیروی جوان آموزش دیده را از الزامات و نیازهای آتش‌نشانی شهر شاندیز ذکر کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *