[ad_1]

ایسنا/کرمان معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: شهرداری‌ها از ایده‌های خلاقانه جوانان استفاده کنند. 

دکتر “مهدی جمالی‌نژاد” دوم شهریور ماه در نشست هم اندیشی با شهرداران و دهیاران سیرجان اظهار کرد: شهرداری نهادی مستقل، عمومی و غیردولتی است که مدیریت درآمد و هزینه آن توام با هم بوده و متفاوت از دستگاه‌هی اجرایی است. 

وی ادامه داد: شهرداری باید درآمدزایی داشته باشد، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پشتیبانی و حمایت و هدایت را خواهند داشت، اما سازمان اعتبارات اندکی دارد و کمک‌ها هم به تبع آن ناچیز و آن هم برای پشتیبانی است. 

جمالی‌نژاد افزود: شهرداری‌ها باید با روش‌های خلاقانه و نوآوری درآمدزایی داشته باشند، با اعتماد به جوانان و ایده‌های آنها بستر را برای مدیریت آنها جهت اجرای طرح‌ها باز کنید. 

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از اعطای تسهیلات به طرح‌های عمرانی رودبار به شهرداری و دهیاری‌ها خبر داد و بیان داشت: شهرداری‌ها هر میزان ماشین‌آلات که نیاز دارند، خریداری کنند که اعتبار آن به صورت یک سوم از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، یک سوم استانداری و یک سوم شهرداری پرداخت می‌شود. 

وی استفاده از اوراق مشارکت را به شهرداری‌ها پیشنهاد داد و گفت: ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت داریم که ۵۰ درصد آن را وزارت کشور تضمین و پرداخت می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *