[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی کتاب «شفای زندگی» روایتی است از قدرت ذهن که به شدت بر اندیشه‌های خواننده خود متمرکز می‌شود، این کتاب همچنین با تفکری خاص به زندگی نگاه می‌کند و در خودسازی و دگرگونی روان خواننده بسیار موثر است.

در بخشی از این کتاب آمده است، «تلاش برای از بین بردن علائم بدون انجام کار درست برای حل مشکل بی‌فایده است. لحظه‌ای که نیروی اراده خود را آزاد می‌کنیم، علائم دوباره به وجود می‌آیند».

این کتاب با عنوان « You can heal your life» توسط لوئیز هی نوشته و اولین بار در سال 1984 منتشر شد، که سریعا به یکی از مهم‌ترین کتاب‌های الهام‌بخش برای تحول جسم و ذهن بدل شد.

کتاب «شفای زندگی» با خواننده همراه می‌شود تا به او ثابت کند که ذهن انسان قدرتمندترین چیز در جهان است که می‌تواند سخت‌ترین مسائل و بیماری‌ها را درمان کند.

نویسنده به همین دلیل در ابتدای کتاب شرح می‌دهد که دلیلش از نوشتن «شفای زندگی» این است که زندگی زیباتری برای تمام خوانندگان بسازد و کمک کند که آن‌ها به شفای درون برسند. او هم‌چنین توصیه می‌کند که خوانندگان کتاب از راهکارهای او استفاده و آن‌ها را تکرار کنند.

لوئیز هی کتاب «شفای زندگی» را در چهار بخش اصلی و چندین فصل چند صفحه‌ای نگاشته است. هر بخش این کتاب با یک عبارت تاکیدی آغاز شده که هی در ابتدای کتاب تاکید کرده بود به این عبارات توجه ویژه شود و بارها و بارها توسط خواننده تکرار شود تا به عمق وجود او نفوذ کند و با یک درمان به انتها می‌رسد.

برخی از این عبارات تاکیدی به این صورت هستند، «کائنات ما را در هر اندیشه‌ای که برگزینیم و به آن معتقد باشیم، کاملا حمایت می‌کند»، «گذشته هر چه باشد، من پدر و مادرم را سرزنش نمی‌کنم» و یا «نقطه‌ی اقتدار همواره در لحظه‌ی حال است».

البته که لوئیز هی در این کتاب به داشتن افکار مثبت و دوری از افکار منفی تاکید دارد و می‌گوید  به جای استفاده از جملاتی مانند «من نمی‌خواهم چاق باشم» و «نمی‌خواهم ناراضی باشم» بر روی جملاتی مانند «من سالم، بلند و باریک هستم» و «من خوشحالم و آزاد هستم» تمرکز داشته باشید.

نحوه تنظیم و نوشتار این کتاب به گونه‌ای است که انگار خواننده در حال برگزاری جلسه‌ای با نویسنده آن است. در بخش اول «شفای زندگی» نویسنده پیشنهاداتی را مطرح می‌کند و سوال‌هایی می‌پرسد مانند مشکل از کجاست؟ چه باید کرد؟ آیا واقعیت دارد؟ و … .

هی همچنین در این کتاب داستان مبارزه‌اش با سرطان را توضیح می‌دهد، اینکه چگونه بدون موارد پزشکی از جمله شیمی‌درمانی خود را شفا داد، اما به جای استفاده از روش‌های بهبود جایگزین، باورهای جدیدی را به وجود آورد و ذهن خود را آماده شرایط جدید کرد.

شاید قدرتمندترین ایده کتاب «کشف زندگی» این مورد است که «مهم نیست چه مشکلی وجود دارد، هر چه هست از افکار ما می‌آید و الگوهای اندیشه می‌توانند تغییر کنند»، می‌دانیم که ما افکارمان را کنترل می‌کنیم، ولی افکار، کنترل ما را نمی‌پذیرند زیرا بسیار قدرتمند هستند.

در این کتاب هم‌چنین باورهای ما، خودپنداری، ترس، انکار کردن و قدرت دادن به دیگران مورد بررسی قرار می‌گیرد و شیوه‌هایی برای کمک به تغییر تفکر و پیشنهاداتی که ممکن است برای خواننده مفید باشد، آورده شده است.

خواندن این کتاب به خواننده القا می‌کند که خودش را دوست داشته باشد و احساس گناه نکند. چرا که به عقیده هی این کار نه تنها به فرد قدرت روحی می‌دهد بلکه سلامت فیزیکی او را نیز تضمین می‌کند. این کتاب به خواننده‌اش کمک می‌کند که افکار محدودکننده را کنار گذاشته و به خود ایمان داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *