[ad_1]

ایسنا/اردبیل رئیس مرکز علمی کاربردی مدیریت صنعتی اردبیل با اشاره به اینکه شرایط فعلی جامعه مسئولیت مدرسان و معلمان را دو چندان کرده است، گفت: روز معلم، فرصتی مغتنم برای تکریم از راهبران جامعه و تعظیم در مقابل مقام شامخ این عزیزان است.

اسماعیل صبوری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: روز معلم فرصتی است تا تمامی آنهایی که در تعلیم و تربیت و علم آموزی به اقشار مختلف جامعه بدون حداقل انتظارات مادی فعالیت میکنند، مورد تکریم، تمجید و تعظیم قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه در شرایط خاص فعلی مسئولیت و زحمات مدرسان و معلمان دو چندان شده است، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا سبب برگزاری مجازی و آنلاین کلاسهای آموزشی شده است که از این رو معلمان و مدرسان علاوه بر آماده نمودن مباحث آموزشی، متحمل و متقبل تهیه نرم افزارها و سخت افزارهای آموزشی مجازی و آنلاین نیز شده و در اوقات مختلفی از شبانه روز پاسخگوی سوالات دانش آموزان و دانشجویان میباشند.
رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت صنعتی اردبیل ادامه داد: هرچند هنوز زیرساختهای لازم برای آموزش مجازی و انلاین آنطور که باید در کشور مهیا نمیباشد اما این عزیزان با وجود کمبودهایی که بر همگان نیز آشکار است، با دلسوزی تمام به ایفای رسالت آموزشی خود میپردازند.
صبوری با بیان اینکه معلمان و مدرسان در شرایط  فعلی در کنار مسئولیت آموزشی، به مسئولیت اجتماعی خود هم جامه عمل پوشانده اند، ادامه داد: این عزیزان به مثابه چراغ هدایت، راهبری آینده سازان کشور را بر عهده دارند بنابراین معلمی شغلی خطیر و مسئولیت آور است و مدرسان عزیز بر این مساله واقفند.
وی با اشاره به اینکه جایگاه مدرسان و معلمان باید در بین اقشار مختلف جامعه ارتقا یابد، افزود: تجلیل و تکریم معلم باید به یک باور عمومی و اعتقاد قلبی آحاد جامعه تبدیل شود زیرا بی شک بر آحاد جامعه آشکار است که این عزیزان ارزشمند جامعه، آینده سازان و سرنوشت سازان مملکت را تعلیم و تربیت میکنند پس بایستی امنیت روانی و انگیزه لازم برای ایفای نقش خود و حرکت در این مسیر پرمسئولیت و حساس را داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *