[ad_1]

ایسنا/اردبیل
در حالی که اواسط تابستان در اوج گرما اغلب مناطق کشور را خشکی فراگرفته در جنوب استان اردبیل بارش شدید باران سیل به راه انداخت.

فرماندار خلخال ۱۱مرداد در جریان بازدید از روستای خوجین خلخال که یکی از روستاهای سیل زده در این شهرستان به شمار می‌رود، به بارش شدید باران در بامداد شنبه اشاره و اظهار کرد: این بارش‌ها به آبگرفتگی 50 واحد مسکونی منجر شده و خساراتی را به همراه داشت.
بابایی خاطرنشان کرد: به دنبال جاری شدن سیل دو باب منزل در روستای خوجین نیز بین 50 تا 70 درصد تخریب شده وهمچنان تلاش امدادگران بر کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان است.
وی ادامه داد: در حال حاضر در کنار نیروهای امدادی اکیپ‌های ارزیابی نیز در حال برآورد خسارت این سیل هستند تا میزان دقیق این خسارت‌ها مشخص و به مسئولان کشوری اعلام شود.
فرماندار خلخال افزود: هرچند از ساعت 4 بامداد و به دنبال رگبار شدید بارش مداوم باران به مناطق شهری و روستایی خسارت زده اما این حوادث تلفات جانی به همراه نداشته است.
بابایی گفت: دو هفته پیش نیز با جاری شدن سیل خسارات زیادی به باغات و مزارع شهرستان خلخال وارد شد که انتظار می‌رود با توجه به شرایط خاص کشاورزان، باغداران و دامداران، هرچه سریعتر جبران خسارت این حوادث قهری و ناگوار انجام شده تا رضایت ساکنان این مناطق فراهم آید.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *