[ad_1]

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای در این شرایط به نزاع با دولت و جنگیدن با آن می‌پرداختند تاکید کرد: جنگیدن با دولت در شرایط بحران کنونی هیچ نتیجه مثبتی به نفع مردم در پی نداشت.

طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تاثیر کرونا بر فضای سیاسی کشور، اظهار کرد: ایجاد شرایط کرونایی موجب شد که در فضای سیاسی کشور اصطکاک‌ها و یا نزاع‌های سیاسی به سوی سکوت برده شود. این شرایط به گونه ای بر زندگی کلی کشور تاثیرگذار شد که افراد صرفا به برون رفت از این شرایط و کاهش وضعیت شیوع توجه کنند.

وی ادامه داد: در عین حال اینکه شاهد پایان دوره مجلس دهم و آغاز مجلس یازدهم هستیم و با توجه به بحرانی که درآن قرار داریم و وجود مشکلات اقتصادی جهانی که به تبع  ما به دلیل تحریم ها بیشتر شاهد آن هستیم فکر می‌کنم با کاهش شیوع کرونا ویروس و کمرنگ‌تر شدن این بحران فضای سیاسی کشور به شرایط پیشین خود بازگردد. مردم ما به خوبی از این شرایط درس گرفته‌ و این درس را به خوبی هم به نمایش گذاشتند، ولی فکر نمی‌کنم این شرایط بر سیاستمداران ما تاثیری داشته باشد. اگرچه معتقدم جامعه مدنی به خوبی از این شرایط درس گرفته و انعکاس آن را در دوران پسا کرونا به خوبی شاهد خواهیم بود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این که افرادی به موضوع شفافیت در حوزه کمک‌های بهداشتی و لوازم بهداشتی و مراقبتی ورود می کردند که این خود امر خوبی است ولی عده‌ای در این شرایط به نزاع با دولت و جنگیدن با آن می‌پرداختند، ولی جنگیدن با دولت در شرایط بحران کنونی هیچ نتیجه مثبتی به نفع مردم در پی نداشت.

سیاوشی در این باره تصریح کرد: خط و نشان‌ها و طرح برخی از مسائل علیه کشور از سوی عده ای به ویژه برخی منتخبین مجلس یازدهم به نفع شرایط کشور نبود.

وی در پایان اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت سه قوه باید مقداری هماهنگی در امور باشد. این هماهنگی در امور از سوی سه قوه می‌تواند در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی به نفع مردم باشد؛ امیدوارم این هماهنگی در امور به شکلی باشد که بتوانیم از حالت رکود و تورمی که در کشور حاکم است خارج شویم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *