[ad_1]

ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار با بیان اینکه کنترل جمعیت سگ های ولگرد باید از طریق زنده گیری و عقیم سازی انجام شود، گفت: پیمانکار خصوصی برای زنده گیری و عقیم سازی سگ های ولگرد در شهرستان ها وجود ندارد.

معصومه پارچیان در گفت وگو با ایسنا، درباره ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی و اقدام شهرداری شهر بهار به سگ کشی اظهار کرد: صبح جمعه مطلع شدیم که شهرداری بهار با دستور شهردار اقدام به سگ کشی کرده است.

وی با بیان اینکه کنترل جمعیت سگ های ولگرد با شهرداری است، افزود: دستورالعمل ابلاغی برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد بر مبنای زنده گیری و عقیم سازی این سگ ها است و تا حد امکان باید از اتلاف سگ ها جلوگیری شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار بیان کرد: شهرداری باید هماهنگی های لازم در زمینه دفن بهداشتی این سگ ها را با محیط زیست انجام دهد اما تاکنون بعد از گذشت چند روز از قضیه سگ کشی با محیط زیست شهرستان بهار برای انجام این کار هماهنگی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه پیمانکار خصوصی برای زنده گیری و عقیم سازی سگ های ولگرد در شهرستان ها وجود ندارد، اعلام کرد: شهروندان شهرستان بهار از حضور سگ های ولگرد در سطح شهر ناراضی بوده و نگران سلامتی خود و خانوادهایشان هستند.

پارچیان با بیان اینکه محیط زیست عضو کارگروه مسئول تصمیم گیری در زمینه سگ های ولگرد نیست، گفت: محیط زیست شهرستان بهار به شهرداری تذکر داده که برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد مطابق دستورالعمل های ابلاغ شده از طریق زنده گیری و عقیم سازی آنها عمل کند.

وی با بیان اینکه انتشار ویدئوی سگ کشی شهرداری شهر بهار باعث آزردگی خاطر بسیاری از افراد شده است، خاطرنشان کرد: یک شرکت خصوصی باید برای زنده گیری و عقیم سازی سگ های ولگرد ورود کند تا از بروز چنین اتفاقاتی در سطح شهر جلوگیری شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *