[ad_1]

ایسنا/مازندران فرمانده سپاه شهرستان بهشهراز برگزاری سومین مرحله رزمایش دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: دو مرحله رزمایش بزرگ دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان و ادارت برای گندزدایی محلات شهری و روستایی انجام شده بود.

حسن پورقربان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اعزام جهادگران بسیجی به مراکز درمانی اظهار کرد: ‌برای کمک به کادر درمانی نیروهای داوطلب شامل کمک پرستار، کمک بهیار، انتظامات و حراست و همچنین نیروهای تخصصی بسیجی به بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان اعزام شدند.

وی به تشریح اقدامات قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان بهشهر پرداخت و تصریح کرد:‌ بعد از شیوع ویروس کرونا، قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان بلافاصله با حضور معاونت‌های ستادی و فرماندهان حوزه‌های مقاومت تشکیل شد.

فرمانده سپاه بهشهر به تعامل و هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود:‌جلساتی با مجموعه مدیریت شبکه بهداشت و درمان و برنامه ریزی برای کمک‌های اولیه و چه کارهایی برای مقابله با کرونا میتوان انجام داد، تشکیل شد؛ که در مرحله اول برای تولید محتوای آموزشی و اطلاع رسانی، اصحاب رسانه را با شبکه بهداشت هماهنگ کردیم.

پورقربان به برنامه‌ریزی‌های ستاد مبارزه با کرونا در فرمانداری شهرستان اشاره و تصریح کرد: ‌با توجه به هماهنگی و همکاری با نهادها وادارات برای مقابله با کرونا گروه ۵ گانه ناظرین سلامت، سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و مراقبان سلامت تشکیل شده است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه بهشهر با اعلام اینکه ۹۰۰ نفر از بسیجیان برای نظارت و سرکشی در بازار و مقابله با گرانفروشی و احتکار و نیز رصد بهداشتی در پمپ بنزین‌ها و نانوانایی‌ها بکار گیری شدند، گفت:‌۶۰۰ نفر دیگر از بسیجیان هم برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی درمبادی ورودی و خروجی شهری و روستایی با ناجا همکاری می‌کنند.

غربالگری کرونایی ۱۰۰ درصدی مردم بهشهر توسط جهادگران بسیجی

پورقربان از غربالگری ۱۰۰ درصدی شهروندان بهشهر توسط جهادگران بسیجی با همکاری بسیج جامعه پزشکی و با نظارت شبکه بهداشت شهرستان خبر داد و بیان کرد: با بکارگیری ۳ هزار ۱۸۰ جهادگرسلامت، ۳۹ هزار ۸۴۱ خانوار بهشهری غربالگری کرونا شدند که از این تعداد ۸۷۹ نفر مشکوک به کرونا بودند و به مراکز درمانی معرفی شدند.

فرمانده سپاه بهشهر از ضدعفونی محلات شهری و روستایی هم خبر داد و افزود: ۱۱ هزار ۵۰۰ مدافع سلامت برای ضدعفونی معابر و محلات شهری و روستایی بکارگیری شدند که با همکاری شهرداری‌های سه گانه خلیل شهر، رستم کلا و بهشهر هر روز در دو شیفت صبح و بعدازظهر محلات و اماکن پرتردد گندزدایی می‌شود و این کار تداوم دارد.

تولید و توزیع ۱۲۵۰۰۰ ماسک و گان بیمارستانی بین جامعه هدف

پورقربان از تولید و توزیع ۱۱۰ هزار ماسک بهداشتی، ۱۵ هزار گان بیمارستانی و ۱۰ هزار دستکش بین کادردرمانی، ادارت، دستگاه‌های اجرایی و مردم نیازمند خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی و ۸۰۰ گان بیمارستانی توسط ۲۲۰ خواهر خیاط بسیجی در شهرستان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گان‌های بیمارستانی در مراکز درمانی و بین خانواده هایی که بیماران کرونایی دارند توزیع شد، گفت: ‌روزانه ۲۵۰ گان بیمارستانی هم تحویل بیمارستان خاتم الانبیاء که بیمارستان پایلوت کرونایی در شرق استان می‌باشد، تحویل می‌دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر با بیان اینکه با تولید ماسک و گان بیمارستانی نیاز ۵ گانه بیمارستان‌های شهرستان را برطرف می‌کنیم و به بیماران کرونایی هم خدمات می‌دهیم، یادآور شد: سپاه بصورت روزانه برای برطرف کردن نیاز کادر درمانی مشغول به فعالیت است که در این راستا روزانه ۳۰۰ شیلد محافظتی تولید و تحویل کادر درمانی بیمارستان خاتم الانبیاء می دهد.

فعالیت ۳۹ کارگاه تولید ماسک

پورقربان از فعال بودن ۳۹ کارگاه تولید ماسک بهداشتی در سطح شهرستان هم گفت و بیان کرد:‌همه تولیدات کارگاه‌های تولید ماسک و گان بیمارستانی به مجموعه مصلای بهشهر که بسیج جامعه زنان و مجمع خیرین درآنجا مستقر بوده، انتقال می‌یابد تا به‌صورت تجمیعی تحویل مرکز بهداشت و درمان برای استریل شدن قرار گرفته و بین جامعه هدف توزیع شود لذا تا پایان کرونا هم این روند ادامه دارد.

وی ضمن قدردانی از مجمع خیرین که برای تولید ماسک و گان بیمارستانی و برطرف کردن نیاز کادردرمانی آستین همت بالا زدند، اظهار کرد:‌ سپاه بهشهر با تولیدی پوشاک ژینکو تا ۲۰ فروردین هماهنگ کرد و ۲۵ خواهر خیاط بسیجی هم در کارگاه مستقر شدند تا تسریعی برای برطرف کردن نیازهای کادردرمانی بیمارستان خاتم الانبیاء به ماسک و گان بیمارستانی صورت بگیرد. .

اهدای ۴۱۰۶ بسته بهداشتی و معیشتی به خانوارهای کم برخوردار 

فرمانده سپاه بهشهر در ادامه با اشاره به اینکه برخی خانوارها در شرایط کرونایی دچار آسیب شدند، خبر از اهدای ۴ هزار و ۱۰۶ بسته بهداشتی و معیشتی به اقشار آسیب پذیر داد و گفت: با همکاری شهرداری و بسیج ادارات بسته‌های بهداشتی و حمایتی تهیه و به دست اقشار آسیب پذیر رسید.

پورقربان در همین رابطه توضیح داد:‌با کمک مجمع خیرین سپاه شهرستان هم شناسایی خانه به خانه افرادی که در وضعیت کرونا در کسب رزق و روزی حلال دچار آسیب شدند، انجام شد و ۴۰۰ خانوار شناسایی و بسته‌های حمایتی و بهداشتی هم در اختیار آن‌ها قرار میگیرد.

وی با اشاره به اینکه از ماموریت‌های گروه‌های جادی بسیج تامین مایحتاج خانواده‌های نیازمندان است، خاطرنشان کرد:‌جهادگر بسیجی علاوه بر رصد و پایش بهداشتی نانوایی‌ها، به خانوادهایی که در تامین مایحتاج دچار مشکل هستند، هم کمک می‌کنند و اقلام ضروری را تهیه و تحویل آن‌ها میدهند.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه بهشهر از کشف کارگاه تولید مواد ضدعفونی غیراستاندار توسط ناظرین سلامت هم خبر داد و افزود: ‌با دستور دادستانی این کارگاه پلمب شد همچنین انبار احتکار لوازم بهداشتی هم کشف و تحویل مراجع قضایی قرار گرفت.

فعالیت ۱۰ طلبه جهادی برادر و خواهر برای تغسیل و تدفین اموات کرونایی

فرمانده سپاه بهشهر با اشاره به بکارگیری ۱۰ طلبه جهادی برادر و خواهر برای تغسیل و تدفین اموات کرونایی تاکید کرد: ‌با توجه به استفتای رهبر معظم انقلاب درباره دفن اموات کرونایی، و تشکیل قرارگاه موسی بن جعفر(ع) در استان، طلبه‌های جهادی بهشهر با مدیریت ونظارت امام جمعه، و مشخص شدن محل تغسیل اموات، کار کفن و دفن متوفیان را انجام میدهند و سپاه هم امکانات و تجهیزات آن‌ها را تامین می‌کند.

پورقربان به رسالت سپاه اشاره و تصریح کرد:‌ سپاه همواره خادم و نوکر مردم است و تا پای جان همراه و همگام با کادر درمانی برای برطرف کردن نیازهای پزشکی و مهار کرونا همچنان ایستاده است.

وی ضمن قدردانی از فرماندهی قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا و اعضای این قرارگاه یادآور شد: ان شاء الله بتوانیم با همت جمعی و وحدتی که امروز بین مردم، نهادها و ادارات بوجود آمده، کرونا را شکست بدهیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *