[ad_1]

قبل از خرید گل آپارتمانی لازم است به سوالاتی پاسخ دهید که متوجه شوید بهترین گیاه برای خانه شما کدام است.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام گل‌ستان، حتما می‌دانید که گیاهان آپارتمانی بسیار متنوع هستند و شاید برای شما مشکل باشد که انتخاب درستی برای منزل‌تان داشته باشید.

سوالاتی که قبل از خرید گل آپارتمانی باید از خود بپرسید!

ما دوست‌داریم که همه‌ی شما در خانه‌تان گل و گیاه داشته باشید و این‌جا هستیم تا به شما کمک ‌کنیم تا بهترین انتخاب را برای خرید گل آپارتمانی  داشته باشید.

زندگی هر فردی با سرعت متفاوتی می‌گذرد. همه‌ی ما شرایط، خانواده و خانه‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر داریم. بگذارید برایتان یک مثال بزنم.
دوست‌تان یک گلدان زیبای ارکیده‌ی کاتالیا روی میز کارش دارد که بسیار سرحال و درحال گل‌دادن است، می‌بینید که او چقدر از داشتن این گلدان لذت می‌برد، و شما هم دوست دارید یک ارکیده‌ی کاتالیا برای خودتان داشته باشید اما واقعیت این است که شما و دوست‌تان سبک‌های زندگی متفاوتی دارید.

او در خانه کار می‌کند و مراقبت کردن از گیاهان برایش آرام‌بخش است. شما ساعت‌های زیادی را برای کار در بیرون از خانه هستید.
پس با وجود این‌که دوست دارید گیاهی مثل گیاه دوست‌تان در خانه‌ی خودتان داشته باشید، نمی‌توانید برای مراقبت از آن وقت کافی بگذارید.
البته این بدان معنی نیست که اصلا نمی‌توانید گیاهی داشته باشید، بلکه باید گیاهانی را برای منزل‌تان انتخاب کنید که نیاز به توجه و مراقبت زیاد ندارند البته اگر فرصت رسیدگی به گیاهان آپارتمانی را ندارید و دوست دارید همیشه در خانه خود گل داشته باشید باید نسبت به خرید گل شاخه بریده اقدام کنید.
حال چند نکته در مورد انتخاب گیاه مناسب را توضیح می‌دهیم تا در انتخاب درست گیاه به شما بیش‌تر کمک کند. انتخاب درست یعنی گیاه نه ‌تنها در منزل‌تان زنده بماند بلکه رشد کند و سرحال باشد.

تا چه اندازه می‌توانید از گیاه‌تان مراقبت کنید؟

گیاهان هم مثل انسان‌ها شخصیت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی دارند.
یک دسته از آن‌ها سازگار و مستقلند. برای این گیاهان مهم نیست که فراموش کنید مدتی به آن‌ها آب ندهید و می‌توانند در نور کم‌تر از حد نیازشان هم زنده بمانند.
دسته‌ی دیگری از گیاهان به  توجه مداوم نیاز دارند مثلا دوست دارند خاک‌شان همیشه مقدار مورد نیاز رطوبت را داشته باشد، شاید در روز به چند بار غبارپاشی روی برگ‌ها هم احتیاج داشته باشند و دوست ندارند که زیاد جابه جا شوند یا در هوای سرد بمانند.

پس قبل از انتخاب گیاه، کمی در مورد میزان تجربه‌تان در نگه‌داری از گیاهان و مدت زمانی که می‌توانید به گیاه اختصاص دهید، فکر کنید:
آیا زندگی شلوغی دارید؟‌
آیا مدام از این مهمانی تولد به دورهمی با دوستان می‌روید؟
آیا ساعات طولانی کار می‌کنید یا زیاد سفر می‌روید؟‌
در این شرایط گیاه مناسب برای شما گیاهی مقاوم است که به توجه کمی نیاز دارد.
آیا وقت آزادتان زیاد است یا عاشق این هستید که وقت‌تان را به مراقبت و توجه به گیاهان زیبا و خاص بگذرانید؟
خبر خوب این‌جاست که برای همه‌ی سبک‌های زندگی گیاه مناسب موجود است و داشتن زندگی شلوغ به این معنا نیست که اصلا نمی‌توانید از گل‌ها و گیاهان نگه‌داری کنید.

در محل زندگی یا کارتان چقدر نور دارید؟

همه‌ی گیاهان به نور نیاز دارند اما بعضی از گیاهان نور بیش‌تری نسبت به بقیه می‌خواهند و به نوع و مقدار آن حساس‌ترند و بعضی به ندرت به نور طبیعی نیاز پیدا می‌کنند.
این که بدانید چه مقدار نور و چه نوع نوری در محل مورد نظرتان دارید نیاز به کمی بررسی دارد. قانون کلی این است که بیش‌تر گیاهان بهترین رشد را در نزدیک پنجره‌های شرقی و غربی خانه یا محل کار دارند.
گیاهان در این حالت نورغیرمستقیم را به مقدار کافی در طول روز دریافت می‌کنند و این شرایط برایشان ایده‌آل است. نور پنجره‌ی جنوبی قوی‌ترین نور است و برای گیاهان نوردوست مثل ساکولنت‌ها و آلوئه‌ورا بسیار مناسب است. بیشتر گیاهان آپارتمانی، تابش نور مستقیم (یعنی نور بدون پرده، پوشش یا محافظ) را دوست ندارند و برگ‌هایشان می‌سوزد.

با این حال گیاهانی مثل سانسوریا هم وجود دارند که با انواع مختلف نور سازگارند و حتی می‌توانند در کم‌نورترین نقاط خانه به رشدشان ادامه بدهند.

مهم‌ترین دلیل شما برای آوردن گیاه در منزل/محل کار چیست؟

تا الان متوجه شدید که با توجه به شرایط زندگی‌تان چقدر وقت و حوصله‌ی رسیدگی به گیاهان را دارید. مقدار نور محل مورد نظرتان هم مشخص کردید. حالا به قسمت جالب داستان می‌رسیم.
چرا می‌خواهید از یک گیاه جدید آپارتمانی نگه‌داری کنید؟
آیا فقط به خاطر زیبایی‌اش است؟
آیا به خاطر خاصیت تصفیه‌کنندگی هواست؟
یا به خاطر اثرات مثبت‌اش بر روحیه‌تان است؟
آیا می‌خواهید در زندگی شهرنشینی ارتباط فرزندان‌تان را با طبیعت حفظ کنید؟
انگیزه‌تان هرچه که باشد، آن را به خاطر داشته باشید تا به سوال بعدی جواب بدهید.

چه چیزی برای شما بیشترین اهمیت را دارد؟
آیا می‌خواهید از گیاهان غیرسمی برای حیوانات خانگی‌تان انتخاب کنید؟
آیا برایتان مهم است که نگه‌داری از گیاه آسان باشد؟

به تمامی این سوال‌ها پاسخ بدهید و در هنگام خرید گیاه جدید، آنها را با گل‌فروش در میان بگذارید تا مناسب‌ترین گیاهان را به شما پیشنهاد بدهد.

آوردن گیاه به منزل‌ یا محل کارتان شاید امری چالش برانگیز به نظر بیاید. ما در این متن سعی کردیم به صورت خلاصه، مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی گیاهان مثل نور و میزان مراقبت را به شما معرفی کنیم و در کنارش مهم‌ترین سوالات در مورد انتخاب گیاه و انگیزه‌تان از نگه‌داری گیاهان را هم مطرح کردیم تا بتوانید با درنظر گرفتن آن‌ها مناسب‌ترین گیاه را پیدا کنید و بهترین انتخاب را برای خانه یا محل کارتان داشته باشید. پس از خرید گل آپارتمانی مناسب خود حتما روش نگهداری گیاه آپارتمانی خود را مطالعه بیاموزید.

انتهای رپرتاژ آگهی

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *