[ad_1]

سفیر چین در لندن امروز (پنج‌شنبه) گفت، پکن درباره شیوع کروناویروس لاپوشانی نکرده است و بنابراین ایالات متحده نباید به دنبال آزار و اذیت این جمهوری خلق، به گونه‌ای باشد که یادآور جنگ‌های استعماری اروپا در قرن نوزدهم است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لیو شیائومینگ، سفیر چین در لندن گفت: من حدس و گمان‌های زیادی درباره آن می‌شنوم. اطلاعات غلط در مورد پنهان‌کاری چین، در مورد اینکه چین چیزی را پنهان می‌کند. این درست نیست. دولت چین در اشتراک‌گذاری اطلاعات شفافیت داشته و سریع عمل کرد.

او گفت: برخی از دیگر کشورها، دادگاه‌های محلی آن‌ها چین را تحت پیگرد قرار دادند و این پوچ و توخالی است. برخی سیاستمداران و برخی از مردم می‌خواهد پلیس جهان باشند، الان دوره سیاست زور و قلدری نیست، الان زمانی نیست که چین یک جامعه نیمه استعماری، نیمه فئودالی است.

سفیر چین تاکید کرد: این مردمان همچنان در گذشته زندگی می‌کنند، آن‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند علیه چین قلدری کنند، فکر می‌کنند می‌توانند علیه جهان قلدری کنند. چین دشمن ایالات متحده نیست، اگر آن‌ها چین را به عنوان دشمن در نظر بگیرند، پس هدف را اشتباه انتخاب کرده‌اند.

انتهای پیام     

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *