[ad_1]

ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب در کرمانشاه تا بیش از 200 لیتر در شبانه روز شده است.

 علیرضا کاکاوند با اشاره به افزایش حدود 30 درصدی مصرف آب در کرمانشاه به دنبال شیوع بیماری کرونا و افزایش شست و شوی ناشی از آن، اظهار کرد: با ادامه روند کنونی مصرف آب، دچار مشکل خواهیم شد.

وی با اشاره به نزدیک شدن فصل گرما، از شهروندان خواست تا با مدیریت مصرف، سرانه مصرف آب را به کمتر از 170 لیتر در شبانه روز برسانند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از مشترکین خواست باتوجه به در پیش بودن  فصل تابستان و احتمال افزایش مصرف بیشتر، الگوی مصرف را رعایت کنند تا مشکلی در زمینه افت فشار و احیانا قطعی رخ ندهد و تابستان پیش رو را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

کاکاوند از اقداماتی که برای تامین آب پایدار مشترکین انجام شده نیز یاد کرد و افزود: در تلاشیم در این شرایط که مردم برای عمل به توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا نیاز به شستشوی دست با آب و صابون و حفظ بهداشت دارند، در دسترسی به آب دچار مضیقه نشوند.

وی ادامه داد: در همین راستا برنامه های کوتاه مدتی از جمله جابجایی خطوط، اتصال مخازن و در بعضی نقاط اجاره و تجهیز چاه‌های جدید در دستور کار قرار داده شده که خوشبختانه این تمهیدات باعث شده تا این لحظه مشکلی در تأمین آب شرب در سطح استان نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه ادامه این روند را نیازمند همکاری و مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم برای گذر از این شرایط حتما صرفه‌جویی در مصرف آب را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام
 

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *