[ad_1]

ایسنا/زنجان رئیس شورای هماهنگی شورای بانک‌های استان زنجان گفت: سال گذشته ۶۰۵۰ وام ازدواج به زوج‌های جوان زنجانی پرداخت شده است.

حسن دادگر ظهر امروز (۳ شهریورماه) در نشست مدیران هماهنگی ادارات اقتصادی استان، اظهار کرد: عملکرد شبکه بانکی با چند شاخص قابل ارزیابی است آنچه که یک بانک را با آن می‌سنجند، نسبت مصارف به منابع است که استان زنجان در این زمینه عملکرد خوبی دارد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار میلیارد تومان مانده شبکه بانکی استان با ۱۴ عضو است که ۱۳.۷ هزار میلیارد تومان آن تسهیلات و ۷۷۰ میلیارد تومان مطالبات است.

این مسئول با اشاره به سهم بخش‌های مختلف از تسهیلات، ادامه داد: امسال ۳۰ درصد افزایش منابع و ۴۴ درصد افزایش تسهیلات داده شده است که نسبت مصارف به منابع در پایان ۹۷ حدود ۸۰ درصد و در پایان سال گذشته ۸۹.۹ درصد و در پایان تیر به ۹۱.۷ درصد رسیده که مابقی به‌عنوان ذخیره قانونی است. همچنین ۴۳ درصد پرداخت تسهیلات به بخش صنعت، ۲۲ درصد بازرگانی و مابقی در بخش کشاورزی و سایر بوده است.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان، تصریح کرد: استان زنجان در تسهیلات بخش رونق، رتبه سوم کشوری را دارد و در بخش تسهیلات ازدواج ۱۲ هزار و ۱۵۳ فقره وام ازدواج که شامل ۶۰۵۰ زوج است، پرداخت شده و  تسهیلات پرداختی در چهار ماهه امسال ۱۵۸ میلیارد تومان است که صف انتظار زیاد و هیچ بانکی مشکل پرداخت ندارد.

دادگر یادآور شد: در بخش تسهیلات کرونا، ۴۸۸ میلیارد سهمیه استان، تا روز گذشته ۱۵۴ میلیارد تومان به شبکه بانکی معرفی و ۴۲ میلیارد تومان آن با ۲۹ درصد پرداخت شده است و احتمال تمدید آن تا پایان شهریور ادامه دارد و برای آسیب‌دیدگان کرونا دیگر بحث معوق بانکی و چک برگشتی مانع اخذ تسهیلات نیست.

در ادامه، رئیس سندیکای بیمه‌گران استان زنجان، اظهار کرد: در سال گذشته حق بیمه تولیدی در استان زنجان، ۵۳۵۷ میلیارد ریال با فعالیت ۱۹ شرکت است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱.۹ درصد افزایش داشته که سهم بیمه‌های دولتی ۲۴.۹ درصد و بیمه‌های خصوصی ۷۵.۱ درصد است.

عباس امانلو ادامه داد: در بحث پرداخت خسارت بیمه‌های بخش دولتی ۳۰.۳ درصد و بیمه‌های خصوصی قریب به ۷۰ درصد است و میزان خسارت پرداخت شده ۳۲۲ هزار و ۳۹۸ هزار میلیارد ریال با رشد ۸.۸ درصدی است.

وی افزود: نسبت خسارت بیمه در سال گذشته ۶۰ درصد است که با احتساب خسارت معوق، هزینه بیمه‌گری، کارمزد و … نسبت خسارت به بیمه به ۸۵ درصد رسیده است و باید توجه داشت که صنعت بیمه در وهله اول کاهش ریسک برای سرمایه‌گذاران و بیمه‌گذاران است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.