[ad_1]

ایسنا/اصفهان مدیر آموزش و پرورش کاشان از آغاز عملیات ساخت یک مجموعه آموزشی و ورزشی توسط یک کارآفرین نیکوکار شهرستان در منطقه راوند خبر داد.

حسین مقنی در آیین آغاز عملیات اجرایی مجموعه آموزشی زنده‌یاد حاجیه خانم خاکی اظهار کرد: بیش از ۳۰ درصد مدارس شهرستان کاشان، ساختمانهایی فرسوده دارد و نیازمند آن است که بازسازی و نوسازی شود.

وی افزود: نزدیک به ۶۳ هزار دانش‌آموز در بیش از ۳۷۰ واحد آموزشی شهرستان کاشان به تحصیل اشتغال دارند که در وسعت یک صد کیلومتر گسترش یافته است و خدمت رسانی به این گروه از شهروندان نیازمند ایجاد یک ناحیه آموزش و پرورش است.

مقنی ضمن تقدیر از نیکوکاران مدرسه ساز گفت: منطقه راوند در ایران و جهان به واسطه علامه قطب راوندی شناخته شده است که نمادی از جایگاه علم و عالمان این منطقه است و باید این عظمت توسط دانش آموزان حفظ شود.

به گزارش ایسنا، نماینده نیکوکاران مدرسه ساز راوند در این آیین نیز گفت: بیش از سه هزار دانش آموز در مدرسه های منطقه راوند مشغول به تحصیل هستند در حالی که برخی مناطق کشور با این میزان دانش آموز دارای  اداره آموزش و پرورش هستند.

حمید کوچکی اظهار کرد: مجموعه آموزشی، فرهنگی و ورزشی زنده‌یاد حاجیه خانم خاکی با زیربنای یک‌هزار و ۲۸۰ مترمربع، در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع توسط محمد منصوری از فعالان اقتصادی در منطقه راوند ساخته می‌شود.

وی افزود: این مجموعه در قالب یک باب مدرسه با  ۱۲ کلاس درس، سالن چند منظوره، کتابخانه، سایت کامپیوتر و آموزشگاه طراحی شده است که اعتباری بیش از  یک صد میلیارد ریال برای ساخت آن صرف خواهد شد.

کوچکی گفت: بیش از ۴۰ سال است که برخی مدارس راوند به صورت دو نوبت تشکیل می شود و توسعه فضاهای آموزشی می تواند باعث عدالت آموزشی و ماندگاری دانش آموزان در این منطقه شده و برای تحصیل به کاشان مهاجرت نکنند. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *