[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس بنیاد مستضعفان گفت: از آنجا که رهبر معظم انقلاب بر حاشیه شهر مشهد حساسیت دارند و همه مسئولان استان نیز در این خصوص همدل هستند، بنیاد مستضعفان نیز برای ساخت مسکن در این مناطق که استاندار آن را مطرح کردند اعلام آمادگی کرد تا مشارکت کند.

سید پرویز فتاح در حاشیه دیدار با علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، اظهار کرد: با گذشت چند سال از اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج، به دستاوردهایی از آن رسیده‌ایم، بنابراین قصد داریم این الگو را در 15 نقطه کشور توسعه بدهیم که تا سال آینده به 31 نقطه خواهد رسید.

وی افزود: در استان خراسان رضوی نیز با نظر مسئولان استان یکی از مناطق را انتخاب خواهیم کرد، البته بنیاد جای دولت را نمی‌گیرد، بلکه در کنار دولت و مکمل دولت خواهد بود.

فتاح گفت: اساس کار ما این نیست که بنیاد به یک منطقه رفته و در آنجا ماندگار شود، بلکه از این طرح‌ها خارج خواهد شد تا مردم و سرمایه‌گذاران محلی باقی بمانند.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: از آنجا که رهبر معظم انقلاب بر حاشیه شهر مشهد حساسیت دارند و همه مسئولان استان نیز در این خصوص همدل هستند، بنیاد مستضعفان نیز برای ساخت مسکن در این مناطق که استاندار آن را مطرح کردند اعلام آمادگی کرد تا مشارکت کند، البته این طرح باید از نظر اضلاع، زمان‌بندی و میزان آورده معلوم شود.

وی عنوان کرد: اینکه بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه‌گنج وارد شود، ایده آقای رزم‌حسینی بود و خوشحالم که ایشان در خراسان رضوی نیز الگوی اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کنند.

در ادامه علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی با اشاره به تعمیم الگوی قلعه‌گنج در سراسر کشور به عنوان یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان موافقت کرد که ظرف یک ماه آینده یک منطقه را در استان انتخاب کرده و الگوی قلعه‌گنج را در استان انجام دهد.

وی ادامه داد: در استان تعداد 217 موسسه و شرکت تحت عنوان معین اقتصاد مقاومتی مشغول انجام وظیفه خود در نقاط مختلف هستند. به هرحال بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه‌گنج کرمان توانمندسازی خوبی را شروع کرد و کارنامه بسیار درخشانی دارد.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان موسسات اقتصادی در استان دارد که در این دیدار آقای فتاح اشاره کردند احتمال گسترش و توسعه آن‌ها نیز وجود دارد.

رزم‌حسینی گفت: در حاشیه شهر مشهد 66 محله وجود دارد که برای ساماندهی آن‌ها دفاتر تسهیلگری ایجاد شده و اقداماتی را در جهت ساماندهی این محلات انجام می‌دهند. در این راستا بررسی کردیم که بنیاد چطور می‌تواند در این منطقه وارد شود.

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی استانداری‌ خراسان رضوی، وی بیان کرد: قرار شد زمین‌هایی که در اطراف حرم مطهر برای زائران پیش‌بینی شده، با مدیریت واحد بنیاد مستضعفان یا کمیته امداد برای محرومانی که علاقمند به زیارت هستند، احداث شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *