[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‌جام گفت: سهم بانوان از ورزش در صالح‎آباد بسیار ناچیز است، بانوان فقط در دو رشته ورزشی والیبال و بدن‌سازی با تعداد نفرات بسیار کم آن‌ هم به صورت فصلی فعال هستند.

محسن سپهری در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: در حال حاضر فقط یک نیروی خدماتی زیر نظر ورزش و جوانان در صالح‌‎آباد داریم که تمام کارها را انجام می‏‌دهد، همچنین مسئول مالی شهرداری صالح‎آباد به‌ عنوان مسئول نمایندگی ورزش و جوانان این منطقه انتخاب شده و کارهای امور اداری را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه یک سال از شهرستان شدن صالح‌‎آباد می‎گذرد اما تا کنون هیچ نیرویی به ورزش و جوانان صالح‎آباد داده نشده و همچنان بدون متولی و زیر نظر تربت‎‌جام است.

سپهری تعویض کف‎پوش سالن ورزشی روستای جعفریه را ضروری دانست و اظهار کرد: قبلا شهرستان فقط همین یک سالن را داشته و جمعیت 60 هزار نفری از این سالن استفاده می‎کردند و از سویی به دلیل نبود نیروی خدمات برای مراقبت از سالن، باید کف‌پوش تعویض شود و گرمایش و سرمایش سالن نیز نیاز به تعمیرات دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‎‌جام افزود: سالن بدن‌سازی و کشتی با هم 100 متر و سالن والیبال 300 متر زیربنا با ارتفاع 8 متر دارند که در زمان تمرین اغلب توپ به سقف سالن که سوله هم نیست، برخورد می‏‌کند.

وی با بیان اینکه صالح‌‎آباد هیئت منسجم ورزشی ندارد، مطرح کرد: تشکیل و مستقر شدن هیئت‌های ورزشی و انجام فعالیت‎‌ها به‌ صورت رسمی از اولویت‎‌های اصلی اداره ورزش و جوانان در شهرستان صالح‎‌آباد است.

وی گفت: با وجود اینکه تنها یک باشگاه بدن‌سازی در صالح‎‌آباد فعال داریم اما همان هم هنوز مجوز کمیسیون ماده 5 را نگرفته‎ و در این خصوص تذکرهایی داده شده است، البته مربی رسمی هم در این شهرستان نداریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‌‎جام اظهار کرد: حدود 300 نفر ورزشکار سازمان یافته در صالح‌‎آباد داریم که فقط در جام رمضان و به صورت فصلی فعال هستند و کارهای بیمه ورزشی خود را برای مسابقات باید در تربت‌‎جام انجام دهند.

وی نیاز اصلی شهرستان صالح‌‎آباد را سالن ورزشی استاندارد برای میزبانی مسابقات ورزشی ذکر کرد و افزود: هر چند این شهرستان در ورزش کشتی با چوخه قهرمانان نامداری دارد اما گود استانداردی برای برگزاری مسابقات ندارد.

سپهری همچنین سهم بانوان از ورزش را در صالح‎‌آباد بسیار ضعیف دانست و بیان کرد: بانوان فقط در دو رشته ورزشی والیبال و بدن‌سازی آن‌ هم با تعداد بسیار کم و به صورت فصلی فعال هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت شهرستان صالح‌‎آباد را جوانان تشکیل می‎دهند، می‎طلبد هرچه سریع‌تر سرپرست اداره ورزش و جوانان این شهرستان معرفی، چارت سازمانی مشخص و نسبت به گرفتن نیرو و اختصاص وسیله نقلیه اقدام گردد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *