زمینه دلخواه و نحوه استفاده از آن در وردپرس

زمینه دلخواه در وردپرس چیست؟

زمینه دلخواه یک قابلیت خاص در وردپرس است که امکان سفارشی‌سازی رنگ پس زمینه را فراهم می‌کند.

اگر می‌خواهید به وب سایت خود پس‌زمینه‌ای خاص اضافه کنید تا از رقبای خود متمایز شوید، می‌توانید با ‌زمینه دلخواه در وردپرس چنین کاری را انجام دهید. افزودن زمینه دلخواه به وب سایت شما چندان سخت نیست. اکثر تم‌ها از زمینه دلخواه وردپرس پشتیبانی می‌کنند و گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد .

اما چرا از زمینه دلخواه برای صفحات وردپرس استفاده کنیم؟

پاسخ بسیار ساده است: آن‌ها وب سایت شما را جذاب‌تر می‌کنند. بسیاری از وب‌سایت‌ها از تم‌های پیش‌فرض ارائه‌شده توسط وردپرس استفاده می‌کنند و وقتی برای سفارشی کردن پس‌زمینه‌ی خود نمی‌گذارند. اما اشتباه می‌کنند چرا که یک وبسایت جدید علاوه بر درک نیاز مخاطبان خود باید ظاهری خاص و به یادماندنی نیز داشته باشد تا خاطر مخاطب خود ماندگار شود.

نحوه اضافه کردن زمینه دلخواه برای صفحات وردپرس

 افزودن زمینه دلخواه برای صفحات وردپرس با استفاده از دو روش امکان پذیر است. روش اول استفاده از تنظیمات تم و روش دوم استفاده از افزونه All-in-One Custom Backgrounds Lite است. در این مقاله قصد داریم نحوه افزودن زمینه دلخواه برای صفحات وردپرس را با استفاده از دو روش به شما یاد بدهیم.

اهمیت و جایگاه خرید SSL را برای سایت وردپرسی خود نادیده نگیرید.

روش اول

برای استفاده از روش اول، باید تمی را در وب سایت وردپرس خود نصب کنید  که البته به ندرت ممکن است تم انتخابی شما از زمینه‌های دلخواه پشتیبانی نکند که در این صورت بهتر است تم دیگری را امتحان کنید.

پس از آن در پنل مدیریت سمت چپ روی Appearance کلیک کرده و گزینه Customize را انتخاب کنید.

بر روی Appearance کلیک کرده و گزینه Customize را انتخاب کنید.

در منوی سمت چپ روی گزینه Background Image کلیک کنید.

روی گزینه Background Image کلیک کنید.

اکنون می‌خواهید روی دکمه “انتخاب تصویر” کلیک کنید. شما برای این کار به یک تصویر ذخیره شده در رایانه خود نیاز دارید. می‌توانید یک تصویر سفارشی را در نرم افزارهای ویرایش تصویر مانند Photoshop یا Paint ایجاد کنید یا این که یک تصویر را از اینترنت دانلود کنید.

اگر قبلا تصویری را که می‌خواستید استفاده کنید آپلود کرده‌اید، آن را در کتابخانه رسانه پیدا خواهید کرد. اگر هم این کار را نکرده‌اید، روی تب آپلود فایل‌ها و سپس روی دکمه “انتخاب فایل‌ها” کلیک کنید. تصویر خود را انتخاب کرده و آپلود کنید. هنگامی که تصویر مناسب را انتخاب کردید، روی دکمه “انتخاب تصویر” کلیک کنید. همچنین می‌توانید یک GIF به عنوان تصویر پس زمینه نیز اضافه کنید.

اکنون می‌توانید مشاهده کنید که تصویر پس زمینه چگونه است. با فشار دادن یکی از جهت‌های زیر تصویر می‌توانید مکان تصویر را تغییر دهید. هنگامی که از انتخاب خود راضی بودید، روی دکمه “ذخیره و انتشار” کلیک کنید. تبریک می‌گویم شما موفق شدید پس‌زمینه‌ی خود را سفارشی کنید.

در پینترست و ساوندکلاود ما را دنبال کنید.

این روش بسیار ساده است اما ممکن است عادت داشته باشید که تمام مشکلات خود را با یک افزونه حل کنید که برای آن نیز راه حلی وجود دارد.

روش دوم

علاوه بر روش قبلی، اضافه کردن یک زمینه دلخواه در وردپرس با افزونه‌ها نیز قابل انجام است. برای این کار به قسمت افزونه‌های وردپرس می‌رویم و روی دکمه «افزودن جدید» کلیک کنیم.

تصویر پس زمینه ساده تمام صفحه را در کادر جستجوی موجود جستجو کنید. با این کار پلاگین‌های دیگری که ممکن است برای شما مفید باشد نیز ظاهر می‌شود.

به پایین اسکرول کنید تا افزونه Simple Full Screen Background Image را پیدا کنید و روی دکمه Install Now کلیک کنید و افزونه را برای استفاده فعال کنید.

در پنل مدیریت سمت چپ روی Appearance کلیک کنید و گزینه Fullscreen BG Image را انتخاب کنید. با این کار صفحه تنظیمات اصلی افزونه باز می‌شود.

بر روی دکمه “انتخاب تصویر” کلیک کنید.

همانطور که با روش قبلی انجام دادید، باید تصویر خود را انتخاب کنید و پس از انتخاب تصویر بر روی دکمه “ذخیره گزینه‌ها” کلیک کنید. تبریک می‌گویم، شما با موفقیت یک تصویر زمینه دلخواه را با استفاده از این روش نیز توانستید اضافه کنید

نتیجه گیری نهایی

به طور کلی اگر تم شما از زمینه‌های دلخواه پشتیبانی می‌کند، روش یک بهترین انتخاب است. اما اگر تم شما از زمینه‌های دلخواه پشتیبانی نمی‌کند استفاده از یک افزونه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

 

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.