از آنجا که مجموعه ای از واکس های مختلف وجود دارد که می تواند به منظور خود امولسیون کردن مورد استفاده قرار گیرد ، بسیاری از شرکت ها ارزان ترین و در دسترس ترین گزینه را انتخاب کردند تا بیشترین گزینه سازگار با محیط زیست و کاربر پسند. در طول فرآیند تولید ریمل ، یک موم خود امولسیون کننده برای ایجاد ضخامت و حجم دادن به مژه ها مورد نیاز است. چنین موم هایی که برای این منظور انتخاب می شوند از روغن های معدنی مانند پارافین سرچشمه می گیرند. پارافین به دلیل تاثیرات آن بر محیط زیست و سلامت مصرف کننده یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده ریمل مژه و ابرو است. به عنوان مشتق از نفت ، برای بازیابی نفت نیاز به اقدامات مضر مانند فراکینگ دارد. فرآیند تصفیه این نفت خام منجر به مشکلات متعددی می شود ، مانند یکی از آلاینده های اصلی مربوط به کیفیت هوا ، خاک و آب آلوده به مواد شیمیایی سمی .

 

 اگرچه هنگامی که پارافین به درستی تصفیه شود هیچ آسیبی به سلامتی انسان نمی رساند ، با این حال ، خرید ریمل جدا کننده مژه راهی برای پی بردن به این که این مواد به درستی تصفیه شده اند یا خیر وجود ندارد. این امر به این دلیل است که سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، “نیازی به محصولات و مواد آرایشی و بهداشتی ندارد. … آنها معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند . بدون اینکه FDA بتواند بی خطر بودن این مواد را تأیید کند ، شرکت ها هنوز می توانند از اشکال بالقوه ناامن پارافین استفاده کنند. این بدان معناست که مصرف کنندگان به طور بالقوه در نتیجه آلودگی مواد شیمیایی سمی مانند هیدروکربن های معطر چند حلقه ای (PAH) در ریمل مژه و ابرو در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرند. قرار گرفتن در معرض هیدروکربن های معطر چند حلقه ای می تواند منجر به سرطان ، سوزش پوست و حساسیت شود . این آسیب احتمالی که ممکن است مشتریان در معرض آن باشند به دلیل این واقعیت است که بسیاری از افرادی که ریمل می خرند روزانه از آن استفاده می کنند و هنگام خرید ریمل خود در مورد مواد تشکیل دهنده تحقیق نمی کنند.

 

رنگدانه ها بخشی جدایی ناپذیر از ترکیبات تشکیل دهنده ریمل مژه و ابرو هستند زیرا رنگ مشکی تیره را به مژه ها می بخشد ، با این وجود ، هنوز گزینه های ناامنی توسط شرکت های سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. رنگدانه مورد استفاده سیاه کربن است که از احتراق “فرآورده های نفتی سنگین یا زغال سنگ” تولید می شود. مورد استفاده در لاستیک ، جوهر ، فیلم و پلاستیک. در حقیقت ، رنگ سیاه کربن حتی در افراد سرطان زا طبقه بندی شد ، اما هنوز هم به طور مرتب توسط مصرف کنندگان و شرکت هایی که این محصولات را به آنها فروخته اند مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، جایگزین مطمئن تری برای این رنگدانه مضر اکسیدهای آهن هستند. این اکسیدهای آرایشی و بهداشتی در شرایط آزمایشگاهی دقیق آزمایشگاهی ساخته می شوند ، جایی که از نمک های استخراج شده آهن تهیه شده و سپس اکسید شده و خالص می شوند. بنابراین آسیبی به مصرف کنندگان وارد نمی کند.

 

صمغ ها ، که اغلب از گیاهان گرفته می شوند ، به دلیل ویژگی های کلیدی آنها مانند “قابلیت تشکیل فیلم های سریع خشک ، انعطاف پذیر ، غیر چسبناک ، مقاوم در برابر شستشو/سایش که هنگام خشک شدن منقبض می شوند و به مژه کمک می کند”. این آدامس ها اغلب دوستدار محیط زیست هستند و برای استفاده مصرف کنندگان بی خطر هستند. صمغ سنگال اقاقیا ، که از شیره خشک درخت اقاقیا تهیه می شود ، یک انتخاب محبوب برای شرکت ها است. و همچنین هیدروکسی اتیل سلولز ، که از سلولز تنه درختان کاج و صنوبر گرفته می شود ، اغلب در مناطق ایالات متحده ، کانادا ، فرانسه و نروژ رشد می کند.

 

در مورد موم ها ، موم زنبور عسل ، اگر به درستی برداشت شود ، مصرف کننده ترین و سازگار با محیط زیست است. به لطف موم زنبور عسل “از اسیدهای چرب ، استرها ، الکلهای زنجیره بلند و کربوهیدراتها تشکیل شده است”. این ماده بسیار ارزشمند است زیرا به جداسازی ، افزایش و ضخیم شدن مژه ها و همچنین جلوگیری از خشک شدن ریمل و در نتیجه خرد شدن ریمل کمک می کند. موم زنبور عسل علاوه بر اینکه از نظر اخلاقی به عنوان یک ماده مفید برای انسان است ، هیچ آسیبی به محیط زیست نمی رساند.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *