[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی در بلفاست(شهری در بریتانیا) طرح اشتراک دوچرخه با رویای آینده سالم از سر گرفته می‌شود.

به نقل از نیوز، خانه‌نشینی کرونایی باعث شد تا بسیاری از افراد به این نتیجه برسند که گسترش زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری، کلید یک شهر سالم و فعال است.

ترافیک و آلودگی هوا به‌عنوان موضوعی مهم در بسیاری از شهرهاست، بیماری کروناویروس جدید با تمام جنبه‌های منفی، موارد مثبتی نیز به همراه داشته، یکی از جنبه‌های مثبت این بیماری، پاکسازی شهرها از ترافیک و آلودگی بیش‌ازاندازه بوده است.

بسیاری از شهروندان اروپایی به این نتیجه رسیدند که شهرهایی که تردد خودرو، به‌عنوان روندی عادی در آن بود، کاهش ترافیک و تردد در روزهای کرونایی و خانه‌نشینی باعث شد تا کیفیت هوا نیز بهتر شود.

در حال حاضر، بسیاری از شهرها به دنبال دائمی کردن این روند(کاهش تردد و ترافیک) هستند.

مهمترین نکته، بازگشت به زندگی عادی با دیدگاه جدید است.

به اشتراک گذاشتن دوچرخه از اوایل ماه آوریل به‌منظور مهار گسترش بیماری کووید -19 به حالت تعلیق درآمد و اکنون با بازگشایی آهسته و تدریجی کشورها، مقامات محلی تصمیم به راه‌اندازی مجدد این وسایل گرفتند.

محققان افزودند که راه‌اندازی مجدد طرح اشتراک دوچرخه می‌تواند فرصتی عالی برای ایجاد دوچرخه‌سواری به‌عنوان گزینه جایگزین حمل‌ونقل افراد محلی باشد و شورای شهر نباید این فرصت را از دست بدهد.

از ابتدای شروع خانه‌نشینی، دوچرخه‌سواری بسیار رواج یافته است، زیرا افراد آن را روشی سرگرم‌کننده و سالم برای تفریح و تناسب‌اندام می‌دانستند.

توجه به بهبود زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری می‌تواند در سلامتی و آسایش افراد و مقابله با تغییرات آب و هوایی موثر باشد.

توجه به این فرصت تاریخی برای ترویج دوچرخه‌سواری و ادامه مقابله با تغییرات آب و هوایی موجب موفقیت بسیاری از شهرها در آینده خواهد شد.

بلفاست پایتخت ایرلند شمالی و دومین شهر پرجمعیت جزیره ایرلند است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.