[ad_1]

ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به بیان تفاوت‌ها و علل این تفاوت‌ها بین مردم ایران و غرب در دوران شیوع کرونا پرداخت.

آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی» در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد مسعود حضرت امام زمان(عج)، اظهار کرد: امیدوارم خداوند به ما عنایت کند و به برکت این ایام، ویروس کرونا از کل جهان به صورت کامل برچیده شود.

وی تصریح کرد: باید تقدیر و تشکر داشته باشم از همه فرمانداران و افرادی که در شهرستان‌ها دست اندرکار هستند، کادرهای پزشکی و پرستاری که در این ایام همه پای کار ایستادند و برای مبارزه در ارتباط با حفظ سلامت جامعه ایستادگی و مقاومت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: هر یک از ما باید در این ایام فکر کنیم که این حادثه چه بود و چه نتایجی می توان از آن گرفت چرا که این موضوع در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، سلامت و موارد بسیار دیگر قابل توجه است.

ناصری یزدی با بیان اینکه بسیاری از اندیشمندان در این ایام تاکید می کنند که باید سبک زندگی پس از کرونا تغییر کند، گفت: یکی از ابعاد این تغییر در بحث دینی است، ما باید بفهمیم ویروسی که در آزمایشگاه ها باید صدها برابر شود تا بتوانیم آن را ببینیم، تمام برنامه های جهانی را به هم زده و ابهت ابرقدرتها را شکسته و خیلی از آنها را به سیره های وحشیشان برگردانده است.

امام جمعه یزد ادامه داد: الان همه در دنیا فهمیده اند که هیچ کسی قدرت ندارد و با وجود تمام دانشگاه ها و آزمایشگاه های مجهز، هنوز بشر نتوانسته برای این ویروس کوچک دارویی پیدا کند و این موضوع عجز بشریت را به خوبی نشان داده است.

وی افزود: این مسئله باید به ما بفهماند که قدرت اصلی و والا مربوط به خدای متعال است و تنها اراده خداوند می تواند ما را از این مشکل رها سازد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: کشورهایی که تا پیش از این خود را متمدن و با فرهنگ می دانستند امروز از دیگر کشورهای جهان ماسک و لوازم پزشکی و بهداشتی سرقت می کنند چرا که خودشان در تامین نیازهایشان درمانده اند و با این وجود همچنان سعی در کارشکنی در راه حرکت دیگر کشورها دارند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه ایران هیچ زمانی نباید از آمریکا چیزی بخواهد و البته آمریکا کمکی هم نمی تواند به ایران بکند گفت: در شرایط فعلی آمریکا در کار خود مانده و وضعیت خوبی ندارد ولی بر تحریم های خود علیه ایران اصرار دارد و سعی می کند نگذارد دیگر کشورها هم به ایران یاری برسانند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در همان کشورها بلافاصله پس از آنکه کرونا به حالت نیمه بحرانی تبدیل شد، مردم به فروشگاه‌ها ریختند و تمام موجودی فروشگاه‌ها را غارت کردند ولی برعکس آن در ایران ما مردم بر اساس فطرت خدایی و ایمانی که دارند به یکدیگر کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه این کمک ها مربوط به قشر خاصی نیست، گفت: از روحانی، کارگر، پزشک، معلم، بازاری و دیگر اقشار همه لباس رزم به تن می کنند و به میدان مبارزه با این بیماری می آیند و به یکدیگر کمک می کنند، این آثار ایمان، توجه به خدا و سبک زندگی است که اهل بیت به ما یاد دادند؛ موضوعاتی که کشورهای غرب متاسفانه ندارند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان یزد، آیت الله ناصری در پایان نیز افزود: الان باید این موضوع را درک کنیم که ایمان، تربیت دینی و خدایی اصل کار بوده و از این به بعد ما باید برنامه ریزی برای پسا کرونا داشته باشیم و تربیت دینی را در جامعه گسترش دهیم تا این روحیه خوب، با ارزش و خدایی و ایثار و از خودگذشتگی که مشاهده می کنیم و الان به داد ما رسیده بماند و تقویت شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.