[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره‌ حفاظت محیط زیست سرخس گفت: یک شکارچی متخلف از طریق فیلم‌ها و عکس‌هایی که از نحوه صید پرندگان در شبکه‌های مجازی منتشر می‌کرد، ردیابی و شناسایی شد.

موسی غلام‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سرخس در حین رصد فضای مجازی به منظور جلوگیری از خرید و فروش گونه‌های جانوری وحشی، متوجه عکس‌ها و فیلم‌هایی مربوط به نحوه‌ صید پرندگان وحشی شد که بلافاصله اقدامات تحقیقاتی انجام و فرد مورد نظر شناسایی شد.

وی ادامه داد: پس از شناسایی فرد متخلف پرونده وی به دادگستری ارسال شد و با دستور قاضی، حکم جلب و بازرسی منزل متخلف در روستای شوریجه سفلی صادر گردید.

غلام‌زاده بیان کرد: در بازرسی از منزل متخلف توسط یگان حفاظت محیط زیست و پاسگاه انتظامی آق دربند، ادوات جرم از قبیل 4 قطعه کبک، 4 عدد قفس و 3 رشته دام کشف و ضبط شد؛ همچنین بازبینی فیلم‌ها و عکس‌هایی که توسط فرد متخلف در فضای مجازی منتشر شده بود حاکی از صید غیر مجاز 20 قطعه کبک، یک قطعه مرغابی سرسبز و یک قطعه ماهی بود.

رئیس اداره‌ حفاظت محیط زیست سرخس افزود: فرد متخلف سال گذشته نیز به جرم شکار غیر مجاز 4 قطعه کبک ضمن پرداخت 8 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارد شده به محیط زیست، به مجازات شش ماه حبس تعزیری تعلیقی به مدت سه سال محکوم شده بود.

وی گفت: طبق قانون، مجازات صید غیر مجاز پرندگان وحشی عادی بر حسب میزان تخلف، یک تا شش ماه حبس و یا مجازات نقدی 3 میلیون تا 15 میلیون را در بر خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *