[ad_1]

ایسنا/مازندران معاون فرهنگی و هنری سپاه کربلا مازندران گفت: برنامه‌های فرهنگی از جمله ۲ پویش هر “خانه یک هیئت” و “نذر مهدوی” در سطح استان در ایام نیمه شعبان توسط سپاه کربلا راه‌اندازی شد.

احسان آهنگر  شامگاه امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن ایام نیمه شعبان و میلاد حضرت صاحب الزمان اظهار کرد:‌ با توجه به شرایط کرونایی و اینکه نیمه شعبان یکی از مناسبت‌های مهم کشور است با استفاده از ایده‌های نخبگان فرهنگی تصمیم گرفتیم شور و نشاطی متناسب با جشن‌های نیمه شعبان در حال و هوای استان مازندران ایجاد کنیم.

وی از راه‌اندازی گروه‌های سرود بسیج در سطح معابر و خیابان‌های شهرها در سراسر استان خبر داد و تصریح کرد:‌ گروه‌های سرود بسیج با نام “کاروان ظهور” در خیابان‌ها برای مردم برنامه اجرا می‌کنند و خانواده‌ها می‌توانند از پنجره‌های خانه خود کار گروه سرود را تماشا کنند.

معاون فرهنگی و هنری سپاه کربلا مازندران با اشاره به پخش ویژه برنامه “تمنای وصال” خاطرنشان کرد: این برنامه با همگاهنگی صدای مرکز استان در روز چهارشنبه و پنجشنبه نیم ساعت قبل از اذان ظهر و اذان مغرب به‌طور همزمان از رادیوی مرکز مازندران و بلندگوهای مسجد سطح استان پخش می‌شود.

آهنگر ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در هیئت‌ها و مساجد امکان پذیر نیست، هر خانه می‌تواند یک هیئت باشد و مردم با آذین‌بندی خانه‌هایشان، گرفتن جشن و برپایی مولودی و نیز نصب پرچم بر سر درب خانه‌ها از جشن هیئت‌های خانگی یک دقیقه فیلم گرفته و آن را به ایدی @mazandirib  سیمای مرکز مازندران در پیام رسان‌های سروش و اینستاگرام بفرستند تا اگر قابلیت پخش داشته باشد، از صداوسیمای مرکز استان هم پخش شود.

وی درباره پویش “نذر مهدی” در سطح استان مازندران گفت: با توجه به اینکه ۲ ماه از آمدن ویروس منحوس کرونا در کشور می‌گذرد و برخی از مردم هم از لحاظ معیشتی دچار آسیب شدند، در ایام نیمه شعبان هیئت‌ها و مجموعه‌هایی که نذری داشتند و جشنی برگزار می‌کردند اما امسال این شرایط مهیا نیست، می‌توانند نذرشان را با توسل به امام زمان در اختیار پایگاه‌های مقاومت بسیج قرار دهند تا بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شود.

معاون فرهنگی و هنری سپاه کربلا مازندران افزود: نذرها می‌تواند بسته‌های بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده یا بسته‌های معیشتی محسوب شود. 

آهنگر در ادامه از برگزاری هیئت‌های مجازی برای جشن نیمه شعبان خبر داد و تصریح کرد: با هماهنگی و تماس با هیئت‌های مذهبی برتر برنامه جشن نیمه شعبان به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.  

وی از اعزام ۲ روحانی و یک مداح به مراکز درمانی در ایام نیمه شعبان در سطح استان خبر داد و بیان کرد:‌ جهت قدردانی از زحمات کادر درمانی و تقویت روحیه بیماران کرونایی، روحانیون و مداحان به بیمارستان‌ها اعزام می‌شوند تا ویژه برنامه‌ای کوتاه به مناسبت ایام نیمه شعبان داشته باشند.

معاون فرهنگی سپاه کربلا مازندران اظهار کرد: ویژه برنامه‌ای برای دانش آموزان در قالب زنگ تفریح با حال و هوای نیمه شعبان نیز برگزار خواهد شد. 

آهنگر در پایان به پخش فایل صوتی با محوریت نیمه شعبان درفروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح استان هم اشاره کرد و یادآور شد:‌ ان شاء الله با کمک مردم خوب استان مازندران ویژه برنامه‌های خوبی برای  میلاد باسعادت امام زمان داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *