[ad_1]

دیوان عالی برزیل طی حکمی رئیس‌جمهوری این کشور را از کاهش محدودیت‌ها و لغو اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده توسط مقامات ایالتی و فرمانداران به منظور جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در کشور، منع کرده و حدود اختیارات او را کاهش داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیوان عالی برزیل، ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهوری این کشور را از کاهش محدودیت‌ها و لغو اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده توسط مقامات ایالتی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا منع کرده و او را از این کار بازداشت.

رئیس‌جمهوری برزیل به دلیل نادیده گرفتن توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی و تمهیدات وزارت بهداشت این کشور برای محدود کردن اجتماعات عمومی مورد انتقاد قرار گرفته است. وی پس از آن که شهرداران و فرمانداران ایالتی اقدام به اعمال قرنطینه و محدودیت‌های تردد به منظور جلوگیری از گسترش کرونا در کشور کردند، طرحی را برای بازگشت مردم به زندگی عادی و کار روتین پیشنهاد کرد!

الکساندر دی موراس، قاضی دیوان عالی برزیل پیشنهادی را ارائه کرد که تا حدودی از لغو قرنطینه در ایالات مختلف و اتمام ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های آمد و شد توسط ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل جلوگیری می‌کند.

قاضی دیوان عالی برزیل همچنین افزود که دستگاه قضا نمی‌تواند رئیس‌جمهوری کشور را وادار به اتخاذ تدابیر و تمهیدات اضافه بر آن چه در ایالات در حال اجراست، کند.

برزیل تاکنون بیش از ۱۶ هزار مورد ابتلا به کروناویروس و بیش از ۸۰۰ فوتی را گزارش کرده است که بیشترین آمار مبتلایان و تلفات در میان کشورهای آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.