[ad_1]

شرایط جدولی تیم‌های لیگ برتری به خصوص تیم‌های مدعی باعث شده تا مدیران، پیشکسوتان و هواداران این تیم‌ها نظرات مختلف و متناقضی برای سرنوشت لیگ نوزدهم داشته باشند.

با گزارش ایسنا، شیوع ویروس کرونا باعث شد تا برگزاری ۹ هفته پایانی ادامه لیگ برتر در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد و تکلیف ۱۶ تیم لیگ برتری نامشخص باشد؛ اتفاقی که نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا رخ داد و دنیای فوتبال را دچار چالشی جدید کرد.

در این بین، دوگانگی در بین تیم‌های لیگ برتری برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر وجود دارد که حتی باعث به وجود آمدن چالش‌هایی در بین هواداران و حتی اعضای باشگاه‌ها شده است. باشگاه‌های لیگ برتری حاضر در لیگ نوزدهم نظرات مختلفی نسبت به ادامه برگزاری این لیگ دارند که دلیل اصلی آن، شرایط جدولی‌شان است.

* اگر مبنا لغو ادامه لیگ باشد

پرسپولیسی‌ها می‌گویند اگر لیگ قرار است لغو شود، جام را با توجه به فاصله ۱۰ امتیازی با تیم دوم به آن‌ها بدهند و این در حالی است که سایر مدعیان از جمله شهرخودرو، استقلال، سپاهان و تراکتور معتقدند با توجه به این که هنوز تکلیف ۲۷ امتیاز مشخص نیست، جامی نباید به تیمی داده شود و لیگ نوزدهم بدون جام باقی بماند. از سوی دیگر تیم‌های حاضر در منطقه سقوط می‌گویند اگر قرار است لیگ لغو شود، باید تمام امتیازات لغو شود و هیچ تیمی نه به لیگ برتر صعود کند و نه از این لیگ سقوط کند زیرا که فاصله کم بین تیم‌ها نمی‌تواند مشخص کند که چه تیمی شایسته ماندن در بالاترین سطح فوتبال ایران است.

* اگر قرار باشد لیگ برگزار شود

اصرار پرسپولیسی‌ها از ابتدا روی این موضوع است زیرا که معتقدند تیم‌شان می‌تواند در فاصله ۵ یا ۶ هفته‌ای تا پایان لیگ برتر، قهرمانی‌اش را مسجل کند و به چهارمین قهرمانی پیاپی خود دست پیدا کند. اتفاقی که باب میل دیگر تیم‌های مدعی نیست و نظر آن‌ها این است که جان از جام مهم‌تر است. مدیران و پیشکسوتان هر ۴ باشگاه تراکتور، سپاهان، استقلال و شهرخودرو در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف از جمله ایسنا گفته‌اند که یک جام ارزش به خطر انداختن جان ۱۰۰‌ها نفر را ندارد.

علاوه بر این ۴ تیم، تیم‌های میانه جدولی که نه شانس سهمیه آسیا دارند و نه ترسی از سقوط در آن‌ها وجود دارند با این موضوع که ” جان از جام مهم‌تر است” موافقند و بارها اظهار کرده‌اند که اصراری به برگزاری ادامه لیگ ندارند و تنها دغدغه آن‌ها مسائل مالی است که آن‌ هم با توجه به این که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هنوز هیچ پولی از حق پخش و تبلیغات محیطی در اختیار تیم‌ها قرار نداده، از لحاظ مالی نیز خیلی برای تیم‌های میانه جدولی تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

البته تیم‌های حاضر در منطقه سقوط مثل پیکان، سایپا، گل‌گهر و شاهین بوشهر همانند پرسپولیس اصرار ویژه‌ای به ادامه برگزاری لیگ دارند تا بتوانند هر طور که شده بقایشان در لیگ برتر را اثبات کنند.

این تناقض‌ها و دوگانگی‌ها بین تیم‌های لیگ برتری فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را هم دچار سردرگمی کرده اما صحبت‌های سهیل مهدی نشان داده است سازمان لیگ عزم راسخی برای ادامه یافتن لیگ نوزدهم دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *