[ad_1]

ایسنا/گیلان نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ویروس کرونا علاوه بر سلامت جامعه، اقتصاد را هم تحت تاثیر قرار داده، بطوریکه در بخش اصناف، کارگران روزمزد، پیمانکاران، کارگران کارخانجات و دستفروشان مشکلات فراوانی پیش روی خود می‌بینند لذا نیاز است دولت سریع تر این افراد را تحت پوشش قرار دهد.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت گیلان در کنترل شیوع کرونا، اظهار کرد: گیلان در کنترل  یروس کرونا با تلاش و همکاری علوم پزشکی، استانداری، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی عملکرد خوبی داشته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی ها برای شناسایی ریشه آلودگی در گیلان افزود: اینکه ریشه آلودگی گیلان از کجا بوده نیاز به کار کارشناسی خیلی عمیقی دارد، چون طی جلسات تخصصی متعددی که داشتیم دلایل مختلفی در خصوص عامل آلودگی گیلان مطرح شده لذا بررسی ها ادامه دارد تا اینکه عامل قصورات شناسایی شود.

وی ضمن قدردانی از زحمات کادر درمانی گیلان که شبانه روز در جهت تامین سلامت مردم تلاش می کنند، تصریح کرد: در مراحل اول شیوع ویروس در گیلان، کاملا زمین گیر شدیم و مردم خیلی آسیب دیدند، متاسفانه تعداد زیادی از کادر درمانی ما جان شان را از دست دادند؛ یکی از علل این حجم از آسیب، عدم آمادگی و کمبود تجهیزات بهداشتی افراد و کادر درمانی بود که باعث شد سطح آلودگی و انتقال افزایش یابد. معتقدم اگر این قرنطینه بیمارستانی و اجتماعی زودتر انجام می گرفت با آلودگی کمتری مواجه می شدیم.

کوچکی نژاد با بیان اینکه کرونا در گیلان نسبت به استان های دیگر سریع تر کنترل شد، تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر تقریبا در وضعیت بهتری نسبت به روزهای نخست به سر می بریم، فوتی هایی که الان داریم از افرادی هستند که در اسفند ماه گذشته همزمان با پیک اول شیوع ویروس مبتلا شده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که تحقیقات گروه های ویروس شناسی که به گیلان آمدند، چه نتایجی داشته است؟ تصریح کرد: گروه هایی جهت شناسایی علل این ویروس به گیلان آمدند و گزارشاتی را هم ارائه دادند، حتی یکی از گزارشات بیانگر تفاوت این نوع ویروس با ویروس رایج در قم بود چون این ویروس در گیلان افراد با سن کم را هم به مرگ کشاند در حالیکه ویروس قم اینگونه نبود، به عبارتی برخی تحقیقات جهش ویروسی را نشان دادند.

وی در خصوص احتمال بیولوژیکی بودن ویروس کرونا، گفت: دنیا در حوزه جنگ بیولوژیکی در حال انجام تحقیقات است لذا این احتمال وجود دارد که این ویروس هم ناشی از تحقیقات بیولوژیکی باشد.

کوچکی نژاد در خصوص تاثیر کرونا بر اقتصاد جامعه، گفت: ویروس کرونا علاوه بر سلامت جامعه، اقتصاد را هم تحت تاثیر قرار داد بطوریکه در بخش اصناف، کارگران روزمزد، پیمانکاران، کارگران کارخانجات و دستفروشان مشکلات فراوانی داریم، بر این اساس بحران اقتصادی پیش رو جدی تر و شدیدتر از کروناست زیرا خانواده هایی داریم که خانه نشین شده اند و یک ریال هم درآمد ندارند لذا نیاز است دولت سریع تر این افراد را تحت پوشش قرار دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا از مراجع مربوط در استان خواستم تا آمار خانوارهایی که در گیلان شامل دریافت طرح معیشتی شده اند را ارائه دهند که فعلا گزارشی ارسال نشده تا ببینیم که از ۳۰۰۰ پرداختی کمک معیشتی بحران کرونا در کشور، چه تعداد به گیلان تعلق گرفته است و در جلسه این هفته در مجلس مطرح و پیگیری شود تا درصد بیشتری به گیلان اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: این ویروس بخش های مهمی از استان را درگیر کرد بطوری که گیلان به عنوان کانون کرونا در کشور شناخته شد لذا می طلبد در تمام بخش ها به گیلان توجه ویژه ای شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.