[ad_1]

پژمان پرنیا و احسان لیوانی، دو هنرمند نوازنده تمبک و نی، با پیوستن به پویش مشاهنر، در یک ویدیو و صوت که برای این پویش ضبط کرده‌اند، به تکنوازی قطعاتی پرداخته‌اند.

به گزارش ایسنا، پژمان پرنیا نوازنده ـ تمبک و دف ـ در یک ویدیو کوتاه قطعاتی از نواختن نت‌های مختلف موسیقی برای دو ساز تمبک و دف را به شکل خلاقانه‌ای با هم تلفیق کرده و برای پویش مشاهنر به اشتراک گذاشته است. این هنرمند ساز سنتور را از ۷ سالگی نزد حسین پرنیا و تمبک را در محضر محسن عزیزی و کامبیز گنجه‌ای فراگرفته است. او در آلبوم‌های «رقصانه» با صدای شهرام ناظری، «پادشاه فصل‌ها» با صدای علیرضا افتخاری، «سوگ سپید»، «بی نشان»، «وانو» موسیقی لری با صدای ایرج رحمانپور، دا و داینی «موسیقی بختیاری»، «به تماشای آنچه نیست»، «دستان شور انگیز» و «فانوس شب» نوازندگی کرده است.

در این بخش می‌توانید ویدیو خلاقانه پرنیا را مشاهده کنید:

همچنین احسان لیوانی نیز با پیوستن به پویش مشاهنر صوتی را با نواختن نی ضبط کرده است.

احسان لیوانی نوازندگی نی را در فرهنگخانه مازندران نزد استادانی همچون حافظ عباسی، عبدالنقی افشارنیا و محمدرضا لطفی (تحلیل ردیف) آموخت. او با گروه‌های موسیقی همایون پرنیا، اورنگ، سیاوشان ، نوای عشاق و نوای دیار همکاری داشته است.

در ادامه می‌توانید به نوای ساز او گوش کنید:

پویش «مشاهنر» با شعار «کماکان در خانه می‌مانیم» همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شد و در جریان آن جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف اعلام کردند برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می‌کنند، به تولید و انتشار عام آثار هنری‌ می‌پردازند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.