[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی به طور متوسط ماهیانه نزدیک به ۷۰۰ تن پسماند پزشکی از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکی در سطح شهر، توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد به شیوه بهداشتی دفن می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، با توجه به ازدیاد این نوع پسماندها، ماه گذشته بهره برداری از دومین ترانشه مخصوص پسماندهای بیمارستانی و عفونی با ظرفیت ۶۰ هزار متر مکعب در محل دفن در مجتمع صنعتی شماره ‌دو در کیلومتر ۳۵ جاده‌ی مشهد –میامی آغاز شده است.

این سازمان پسماندهای بی‌خطرسازی شده ۳۲ بیمارستان را جمع‌آوری و در ترانشه‌های پسماندهای پزشکی دفن می‌کند. جمع‌آوری و بی‌خطرسازی زباله‌های پزشکی در مطب‌ها و کلینیک‌ها نیز بر عهده دو شرکت بخش خصوصی طرف قرارداد دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد است که این شرکت‌ها پس از بی‌خطرسازی زباله‌های پزشکی، آنها را به محل ترانشه‌های یاد شده منتقل می‌کنند.

همچنین با توجه به شرایط موجود و در راستای پیشگیری از شیوع کووید۱۹، تحویل تجهیزات محافظت انفرادی از قبیل کفش ایمنی، ماسک، دستکش، لباس و کلاه یکبار مصرف و محلول ضدعفونی به رانندگان و کارگران حمل و جمع‌آوری پسماند بیمارستانی، شستوشو و ضدعفونی کلیه ماشین‌آلات حمل پسماند، اختصاص کارواش مجزا جهت خودروهای بیمارستانی پس از اتمام پست کاری و ضدعفونی ایستگاه‌های خدمات شهری در سه نوبت از جمله اقدامات این سازمان طی ماه‌های اخیر بوده است.

گفتنی است اقدامات یاد شده در زمینه جمع‌آوری و دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی با نظارت اداره کل محیط زیست انجام می‌شود. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *