[ad_1]

مدیرعامل خانه موسیقی با تأکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت معیشیتی هنرمندان موسیقی در شرایط کنونی که کشور با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، از مسئولان درخواست کرد که به این مسأله رسیدگی و از این هنرمندان حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا نوربخش که به پویش «مشاهنر» پیوسته است، همچنین وعده داد که ۱۹۰۰ هنرمند عضو خانه موسیقی را به همراهی با این پویش و ارائه آثار هنری برای مردمی که این روزها در خانه‌هایشان سختی قرنطینه را تحمل می‌کنند، ترغیب کند.

پویش «مشاهنر» با هدف کمک به ارتقای سلامت روان جامعه از اوایل فروردین ماه آغاز شد و در جریان آن جمعی از هنرمندان با صدور بیانیه‌ای از مشارکت حداکثری خود در ۱۰۰ روز آینده برای تولید آثار هنری در فضای مجازی در روزهای خانه‌نشینی خبر دادند.

نوربخش که در برنامه «به خانه برمی‌گردیم» شبکه تهران صحبت می‌کرد، همچنین گفت: همه ما در جامعه هنری جزو مردم و عاشق و همراه مردم هستیم و زمانی که مشکلی پیش می‌آید، باید کمک کنیم که از آن عبور کنند. جامعه هنری همیشه نشان داده که در همه عرصه‌ها در کنار مردم است و دلش برای مردم و کشور می‌تپد. اکنون باید کمک کنیم تا از این بحران جهانی عبور کنیم.

او همچنین اظهار کرد که از اعضای خانه موسیقی خواسته می‌شود تا در این شرایط آثاری را برای خوب سرگرم کردن مردم ضبط کنند و امید که مردم هم مشارکت می‌کنند و در خانه می‌مانند.
 
مدیرعامل خانه موسیقی در پایان صحبت‌هایش به معیشت کنونی هنرمندان پرداخت و گفت: شرایط فعلی ضمن این که برای همه مردم سخت است، برای جامعه هنری هم سخت است. اکنون فعالیت‌های موسیقی از جمله کنسرت و آموزش که منبع درآمد افراد این حوزه بود، تعطیل شده است. هنرمندان موسیقی نواحی در روزهای پایانی سال شرایط بدی را گذراندند. از دولت و مسئولان می‌خواهم که از این بخش هم حمایت کنند تا هنرمندان بتوانند با دلی گرم در کنار مردم باشند و آثاری را برای آنها تولید کنند.

در ادامه این برنامه با قاسم رفعتی نیز تماس گرفته و از او خواسته شد که در این چند روز یکی دو کار حتی بدون ساز در خانه برای مردم بسازد که بهره ببرند.

رفعتی هم در ادامه گفت: از خدا می‌خواهم به پرسنل بیمارستان‌ها سلامتی و اجر دهد.‌

پویش مشاهنر همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شد و جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف اعلام کردند که برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می‌کنند، به تولید و انتشار عام آثار هنری‌ می‌پردازند. موسسه هنرمندان پیشکسوت از حامیان این پویش است. تاکنون امضای ۵۰۰ هنرمند در رشته‌های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی و تجسمی کشور برای پیوستن به پویش مشاهنر جمع شده است.

برنامه «به خانه برمی‌گردیم» در روزهای اخیر دقایقی از آنتن خود را به این پویش اختصاص داده و در این راستا با هنرمندانی چون علی نصیریان، ایرج راد، داوود گنجه‌ای، مجید مظفری، پرویز پورحسینی و … گفت‌وگو کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *