سیستم های قابل حمل اکسیژن قابل حمل و مزایای آن برای بیماران طولانی مدت با اکسیژن درمانی

علاوه بر اینکه چقدر جریان تمرکز شما را تأمین می کند ، باید نوع جریان را نیز در نظر بگیرید. اکثر محلول های اکسیژن خانگی یکی از دو نوع جریان را فراهم می کنند. نوع اول جریان پالس است. ماشینی که جریان پالس را تأمین می کند ، اکسیژن مورد نیاز در پشت سر هم را تأمین می کند. مزیت این نوع جریان این است که مقدار اکسیژن موجود در هدر رفته را به حداقل می رساند. نوع دیگر گزینه ای که در دسترس است جریان مداوم است. این نوع جریان ثابت اکسیژن را برای شما فراهم می کند. این نوع می تواند برای موقعیت هایی از قبیل خوابیدن یک مزیت محسوب شود. تعدادی کنسانتره نیز وجود دارند که هم پالس و هم جریان مداوم را ارائه می دهند.

وقتی خانه را ترک می کنید ، مشکلی با مصرف کنسانتره اکسیژن قابل حمل خود با خود ندارید. این دستگاهها اصلاً وزن ندارند. در حالی که وزن آنها متفاوت است ، می توانید ماشین هایی پیدا کنید که وزن آن به اندازه 7.5 پوند وزن داشته باشد. علاوه بر اینکه اکسیژن قابل حمل خود را هنگام حضور در منطقه محلی خود با خود می آورید ، می توانید دستگاه خود را با خود به هر جای دنیا برسانید. بسیاری از کنسانترنهای قابل حمل اکسیژن توسط FAA برای استفاده در طول پروازها تأیید شده اند. این امر را با این واقعیت ترکیب کنید که وسیله ای که شما انتخاب می کنید با یک کیف مسافرتی یا چرخ دستی همراه شما خواهد بود و هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید سفری را که می خواهید طی کنید.

اگر مطمئن نیستید کدام گزینه را باید انتخاب کنید ، می توانید تصمیم بگیرید با گذشت مدتی تصمیم بگیرید تا آنچه را برای شما مهم است مشخص کنید. اولین عاملی که باید به آن توجه کنید این است که چند بار خانه خود را ترک می کنید. اگر در حال حاضر بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانید ، احتمالاً این امکان وجود ندارد که حتی اگر یک کنسانتره قابل حمل خریداری کنید ، تغییر نکند. با این وجود ، اگر بیشتر وقت خود را از خانه بگذرانید ، احتمالاً نمی خواهید یک دستگاه بزرگ کنسول اکسیژن بخرید و دستگاه بزرگی را که قصد دارد شما را به خانه خود ببندد خریداری کنید.

بدون اکسیژن ، دلایل مختلفی وجود دارد که سفر با COPD تقریباً غیرممکن است. ابتدا این شرایط باعث می شود که به راحتی نفس نکشید. وقتی نفس می کشید ، نمی توانید برای دیدن مناظر جدید قدم بزنید. کمبود اکسیژن کافی باعث خستگی شما نیز خواهد شد. اگر خسته شدید ، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که از خواب بلند شوید و روز را به مکان های خود اختصاص دهید. در نتیجه این مسائل ، COPD باعث می شود که شما کمبود انرژی داشته باشید. خوشبختانه ، شما می توانید با یک متمرکز کننده اکسیژن ، این موارد را خنثی کنید. غلظت کنسانتره نه تنها باعث می شود احساس بهتری داشته باشید بلکه یک قابل حمل نیز به شما آزادی مسافرت را می دهد. از آنجا که بسیاری از کنسانترن های قابل حمل می توانند به مدت هشت ساعت با یک بار شارژ شوند ، شما قادر خواهید بود که تمام روز را بدون نیاز به متوقف کردن و شارژ آن از دستگاه کنسانتره اکسیژن دستگاه خود استفاده کنید. دستگاه های قابل حمل نیز گزینه های مختلفی برای حمل دارند. بسته به مدلی که تصمیم می گیرید برای شما مناسب باشد ، گزینه های بالقوه شامل یک کیف حمل یا یک سبد مسافرتی است. کنسانترورهای جمع و جور نیز عالی هستند زیرا بسیار ساکت هستند. بدون ایجاد مزاحمت در اطراف خود مشکلی در استفاده از موارد مورد استفاده در محیط های عمومی نخواهید داشت.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از دستگاه اکسیژن خود ، باید منابع مناسب برای استفاده داشته باشید. اولین منبع تغذیه دستگاه اکسیژن لوله ای است. لوله چگونگی گردش اکسیژن غلیظ از دستگاه به سمت شما است. بیشتر لوله ها طوری طراحی شده اند که از گوش و بینی شما بگذرد. لوله کشی به این روش طراحی شده است زیرا راحت ترین راه برای انتقال اکسیژن از تمرکز شماست. اجاره دستگاه اکسیژن ساز خانه لوله های اکسیژن در طول های مختلفی قرار دارند. در دسترس بودن گزینه های مختلف به شما امکان می دهد گزینه ای را انتخاب کنید که به شما اجازه می دهد اکسیژن را به روشی که نیاز دارید دریافت کنید.

همچنین وقتی در خانه نیستید ، می توانید از دستگاه اکسیژن خود استفاده کنید. کنسانتره های امروزی بسیار قابل حمل هستند. آنها سبک هستند ، بنابراین شما مجبور نیستید کرنش کنید تا یکی را با خود حمل کنید. بیشتر کنسانتره ها همچنین دارای سبد مسافرتی یا کیف هستند. این باعث می شود حمل و نقل این وسایل حتی ساده تر شود. در حقیقت ، بسیاری از غلظت دهنده ها کمتر از ده پوند وزن دارند. تعداد کمی تمرکز وجود دارد که مورد تأیید FAA است. این تأیید بدان معنی است که شما آزادی پرواز به مکانهایی را که می خواهید از آنها بازدید کنید ، دارید

منبع :

http://sedanmed.ir/product-category/medical-equipment/oxygen-concentrator/

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.