[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد در دستور کار قرار گیرد، گفت: لازم است دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه‌های یک‌ساله خود را در رابطه با اعتیاد ارائه داده و توجه ویژه به مناطق آسیب‌پذیر و حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در پای میز خدمت صورت بگیرد.

جعفر مردانی ۲۹ خردادماه در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی به مناسبت هفته جهانی “مبارزه با مواد مخدر” با بیان اینکه در عرصه مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: مبارزه، گفتمان‌سازی و کشفیات اقدامات موثر در حوزه مواد مخدر بوده که این مسائل اقدامات ابتدایی امر هستند و نباید همه امور تنها معطوف به هفته مبارزه با مواد مخدر شود.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد زمینه بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی را فراهم می‌کند، افزود: این مسئله نقش مهمی را در عدم توسعه‌یافتگی و آسیب‌های اجتماعی رقم می‌زند.

معاون سیاسی استاندار چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه اعتیاد ابزار جنگ نرم است، ادامه داد: حوزه مواد مخدر پیچیده بوده، اعتیاد تهدیدی علیه امنیت ملی است و این مهم را می‌طلبد که کلیه سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد روی این مسئله مانور دهند.

مردانی با تاکید بر اینکه سن اعتیاد از ۲۵ به ۲۱ سال رسیده است، گفت: زنگ خطر مبارزه با این معظل باید محکم‌تر از قبل نواخته شود.

وی با بیان اینکه چهارمحال‌وبختیاری در راه مبارزه با مواد مخدر، ۲۶ شهید را تقدیم این آب و خاک کرده است، تاکید کرد: این مسئله که آیا توانسته‌ایم از آسیب‌های مواد مخدر بکاهیم، حائز اهمیت بوده و از طرفی کشفیات مواد مخدر بیشتر شده است.

معاون سیاسی استاندار گفتمان‌سازی را در مسئله اعتیاد مهم ارزیابی و بیان کرد: تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد در دستور کار قرار گیرد و این مسئله نیازمند بسیج همگانی است و لازم است دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه‌های یک‌ساله خود را در رابطه با اعتیاد ارائه دهند.

مردانی توجه ویژه به مناطق آسیب‌پذیر و حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در پای میز خدمت را از اقدامات مهم دیگر در این زمینه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه محور اصلی طرح یاریگران زندگی، آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: باید با تمام توان در این حوزه کار و این رویه کنترل در جامعه بیش از پیش تقویت شود.
در ادامه، طهماسب شیروانی، معاون فرهنگی و امور جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری مسابقه در فضای مجازی، تولید محتوا و تقدیر از سمن‌های فعال در حوزه مواد مخدر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ و ۹۸، ‭‭۳۰۰‬‬ خانه ورزش روستایی در سطح استان فعال و تجهیز شده است، اضافه کرد: چهارمحال‌وبختیاری، رتبه نخست احداث خانه‌های ورزش را در کشور در این دو سال متوالی کسب کرد و همکاری‌های خوبی با دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت.

در ادامه  فرانک کبیری دهکردی مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه بازدید از کمپ‌های ترک اعتیاد صورت گرفته است، اظهار کرد: دیدار با انجمن حمایت از زندانیان و لزوم توجه به آموزش‌های مستقیم برای این قشر صورت گرفته، تفاهم‌نامه ویژه زنان سرپرست خانوار و خانوارهای آسیب‌دیده از اعتیاد منعقد شده و هماهنگی با اداره‌کل بهزیستی به‌منظور بازدید از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای انجام گرفته است.

وی لزوم بازنگری بر کتب گردآوری‌شده در زمینه تجربیات مبارزه با مواد مخدر را یادآور شد و خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات استاتید روان‌شناسی، علوم اجتماعی و ادبیات می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *