[ad_1]

ایسنا/قزوین مُبلغ کاروان زیر سایه خورشید در قزوین اعلام کرد: طی ۱۰ روز حضور کاروان زیر سایه خورشید در قزوین در ۱۲۰ برنامه حضور پیدا کردیم که بازدید از خانواده‌های شهدا، حضور در مناطق الموت و طارم سفلی و حضور در بیمارستان‌ها و تقدیر از کادر درمان از جمله این برنامه‌ها بوده است.

مراسم تجلیل از جهادگران و خیرین سلامت استان قزوین ۱۲ تیر در سالن شهید حسن‌پور سپاه صاحب‌الأمر(عج) قزوین برگزار شد. حجت‌الاسلام صنایعی مبلغ کاروان زیرسایه خورشید در قزوین در این مراسم اظهار کرد: جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید از سال ۸۸ با حرکت هشت کاروان آغاز شد و در سال ۹۸ بالغ بر۸۶ کاروان به ۳۱ استان و چند کشور خارجی اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه پروتکل بهداشتی وضع شده برای این جشن‌ها بسیار سختگیرانه‌تر از پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت است، ادامه داد: امسال به ‌دلیل شیوع کرونا بخش بین‌الملل این جشن برگزار نشد و تنها۵۰ کاروان به استان‌ها و روستاهای کشور اعزام شدند.

مبلغ کاروان زیرسایه خورشید تصریح کرد: جشن‌های زیر سایه خورشید در دیگر استان‌ها معمولاً سه یا چهار روزه برگزار می‌شود ولی در استان قزوین به دلیل برنامه‌ریزی مناسب از سوی متولیان امر، این کاروان طی دهه کرامت در قزوین حضور دارد و ما از صبح سه‌شنبه هفته گذشته در قزوین حاضر شدیم و تا صبح روز جمعه میهمان مردمان این دیار خواهیم بود.

وی افزود: طی ۱۰ روز حضور کاروان زیر سایه خورشید در قزوین در ۱۲۰ برنامه حضور پیدا کردیم که بازدید از خانواده‌های شهدا، حضور در مناطق الموت و طارم سفلی و حضور در بیمارستان‌ها و تقدیر از کادر درمان از جمله این برنامه‌ها بود که تولیت آستان قدس بر بازدید از مدافعان سلامت تأکید ویژه‌ای داشت.

به گزارش ایسنا، صنایعی بیان کرد: این کاروان با ۲ هدف در استان‌ها حضور پیدا می‌کند نخست آن‌که توسل یکی از ضروریات زندگی است و ما شیعیان به خاطر اینکه محب و شیعه حضرت علی(ع) هستیم نباید توسل به ائمه اطهار(ع) را فراموش کنیم. هدف دوم این است که با حضور خدام و وجود پرچم متبرک بارگاه علی بن موسی الرضا(ع)، بین مردم و حرم امام هشتم(ع) ارتباط قلبی ایجاد می‌شود و امسال نیز به‌دلیل کرونا بسیاری از مردم از زیارت حرم باز ماندند که این حضور می‌تواند در ایجاد این ارتباط نقش موثری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: طی ۱۰ روز حضور خود در قزوین صحنه‌های زیبایی را مشاهده کردیم، جشن‌های زیرسایه خورشید یک حرکت بزرگ فرهنگی و معنوی است که در دهه کرامت رقم می‌خورد و و با پرچم بارگاه امام رضا(ع) حال و هوای شهرها رضوی می‌شود و ما خادمان نیز به عنوان سفیران حضرت افتخار حضور در شهرها را داریم.

مبلغ کاروان زیرسایه خورشید بیان کرد: نمک رضوی در بین ۸۸۸ نانوایی استان قزوین توزیع شد تا نان‌ها متبرک شوند؛ همچنین بانوان مشهدی پویشی به نام پخت غذای نذری به راه انداختند و پیشنهاد می‌کنم افرادی که این نمک‌ها را دریافت کردند غذای خود را به این نمک متبرک کرده و هر وعده غذایی را نذر ائمه اطهار(ع) کنند.

ارائه بیش از ۹۰۰ هزار خدمت توسط دفتر آستان قدس رضوی در قزوین

حسن علی نوروزی معاون دفتر و مسئول محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در قزوین نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این دفتر از سال ۹۵ اشاره و اعلام کرد: ۴۰۰۰ خادمیار در قزوین ثبت‌نام کردند که ۳۳۰۰ نفر از آنان گزینش شدند و پس از گذراندن آموزش‌های لازم در ۱۲۰ کانون یار خادمی در حال ارائه خدمت به مناطق محروم و کم برخوردار هستند.

وی ادامه داد: با تلاش همه نهاد و خیرین، ۱۹ هزار زائر اولی و محروم شناسایی و به مشهد مقدس اعزام شدند و همچنین ۵۵۸ هزار وعده اطعام رضوی، غذای نذری و افطار با کمک خیرین تهیه و در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

به گزارش ایسنا، معاون دفتر و مسئول محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در قزوین اشاره کرد: ۷۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر و ۳۸ هزار و ۴۴۶ بسته ارزاق در مناطق محروم و جهیزیه و یا بخشی از جهیزیه ۵۸۰ نوعروس توسط خیران تهیه و توزیع شده است.

وی گفت: در این مدت به ۵۰۴۱ بیمار کمک دارویی و درمانی صورت گرفته و از ۴۰۷۲ بیمار عیادت و دلجویی شده است.

نوروزی افزود: اتاق مشاوره با حضور خادمیاران در بخش‌های فرهنگی، درمانی، حقوقی و خانواده فعالیت دارد که تا به امروز بالغ بر ۲۵۰۰ مشاوره ارائه شده است؛ همچنین ۷۷۲ نفر در مراکز آموزشی و فنی و حرفه‌ای برای ورود به بازار کار آموزش دیده‌اند و ۲۲۲ نفر از طریق بانک‌ها وام خوداشتغالی دریافت کردند.۸۴ گروه دانشجویی نیز در مناطق محروم حضور دارند که ۸۲ مسکن در مناطق محروم بهسازی و نوسازی شده است.

وی بیان کرد: طی چهار سال فعالیت این دفتر ۹۳۷ هزار و ۴۹۲ خدمت به ارزش ۲۵ میلیارد و ۷۴۶ میلیون تومان ارائه شده است که ۹۴۰میلیون تومان آن از طریق آستان و ۹۶ درصد آن توسط خیرین و کانون‌های خیریه تأمین شده است.

معاون دفتر و مسئول محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در قزوین تصریح کرد: از اسفندماه و در پی شیوع کرونا فعالیت خادمیاران چشمگیر بود و گروه‌های جهادی تشکیل شد که نسبت به ضدعفونی کردن معابر و تهیه بسته‌ها و اقلام بهداشتی اقدام کردند.

وی گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۹ در پی شیوع کرونا اقدامات خوبی در استان صورت گرفت؛ در این مدت ۲۶ هزار و ۱۲۱ بسته ارزاق، ۲۰۷ هزارو ۱۴۸ وعده غذا در ماه رمضان و پس از آن و همچنین ۲۳۲ هزار و ۲۰ بسته بهداشتی توزیع شد. همچنین در این مدت خیرین ۲۰۲ رأس گوسفند و گاو ذبح و گوشت آن را در بین خانواده‌های نیازمند توزیع کردند.

نوروزی گفت: هر ساله در میلاد و شهادت امام رضا(ع) برنامه‌هایی برای تقدیر از زحمات خادمیاران برگزار می‌شود ولی امسال به دلیل شیوع کرونا از تعداد محدودی از خادمیاران تقدیر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.