[ad_1]

ایسنا/گلستان استاندار گلستان با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت استان نسبت به کشور افزایشی است، اظهار کرد: در حال حاضر جمعیت بالای ۶۵ سال استان از میانگین کشوری پایین‌تر است.

هادی حق‌شناس امروز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت در جلسه شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان، اظهار کرد: فعالیت دقیق کمیته های ۶ گانه شورای راهبردی جمعیت مانع افزایش جمعیت سالمندی می شود و افزایش مشوق‌های رشد جمعیتی در کاهش جمعیت سالمندی موثر است.

 وی افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در ظرفیت خود مشوق‌هایی را برای فرزندآوری و افزایش تعداد فرزندان در خانواده اعلام کنند تا در سال های آینده با مشکلات کمتری مواجه شویم.

استاندار گلستان در ادامه تصریح کرد: تمامی مزایا و مشوق‌های لازم برای بانوان شاغل و همسران آنها در زمینه فرزندآوری باید لحاظ شود و باید دستگاه‌هایی که قوانین و مقررات را در این زمینه رعایت نمی‌کنند، مشخص شوند.

حق‌شناس بیان کرد: از هر ۴ ازدواج استان یکی با مشکل نازایی مواجه اند که باید دلایل این نازایی‌ها توسط دانشگاه علوم پزشکی مشخص شود و پس از آن بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان تسهیلات لازم در زمینه درمان نازایی به متقاضیان پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۴ هزار ازدواج و ۳ هزار و ۷۰۰ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده و اگرچه آمار طلاق استان پایین‌تر از میانگین کشوری است اما باید بررسی‌های دقیق با راهکارهای مشخص جهت کاهش نرخ طلاق استان صورت گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *