[ad_1]

به طور متوسط میلیاردرهای انگلیسی یک میلیارد دلار از ثروت خود را در سال جاری از دست داده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، ۱۵ فرد نخست در رده بندی میلیاردرهای انگلیسی از ابتدای امسال تاکنون جمعا ۱۶ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده اند. جیم راتکلیف، ثروتمندترین فرد انگلیس بیش از سایرین از شیوع کرونا و قرنطینه های سراسری آسیب دیده است و ثروتش در مقایسه با سال قبل با ۲۴ درصد کاهش به ۱۶ میلیارد دلار رسیده است.

جیمز دایسن، مالک یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید جاروبرقی در جهان که سال گذشته با خرید گران ترین خانه در سنگاپور خبرساز شده بود نیز ۲.۴ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده است. ریچارد برنسون، مدیرعامل گروه ویرجین نیز ۱.۱ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داده است.

در بین ۱۵ میلیاردر انگلیسی، تنها یک نفر زن است و این افراد در مجموع ۱۰۳ میلیارد دلار ثروت دارند. دنیس کوتز با ۶.۵ میلیارد دلار ثروت، تنها نماینده زنان انگلیسی در این رتبه بندی و نفر پنجم در بین ثروتمندترین افراد انگلیس است.

انتظار می رود در نتیجه اعمال قرنطینه سراسری و برنامه ریزی دولت برای افزایش کسری بودجه خود، کاهش ثروت بیشتری در انتظار میلیاردرهای انگلیسی تا پایان امسال باشد. بسیاری از ثروتمندان انگلیسی ترجیح داده اند برای قرنطینه به نقاط دیگری بروند: راتکلیف به موناکو سفر کرده است در حالی که آقای دایسون به جزیره شخصی خود در حاشیه دریای کارائیب رفته است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *