[ad_1]

ایسنا/اصفهان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان، گفت: در آذر ماه سال گذشته حدود ۱۷۶ نفر در طرح مسکن ملی و در اسفند ماه همان سال نیز ۴۳۰ نفر دیگر در این طرح ثبت نام کردند.

غلامرضا امینی، امروز (سه شنبه-۲۰ خرداد) در نشست خبری در فرمانداری شهرستان، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته تقریبا راه های اصلی شهرستان ۴ خطه و دو بانده شده اند. تکمیل عملیات زیرسازی کمربندی وانشان به طول ۸.۲ کیلومتر را در دست اقدام داریم، کلنگ این پروژه در سال گذشته زده شد، اما به دلیل مشکلات اعتباری فعلا کار عملیاتی انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: کمربندی سعید آباد- رباط سرخ به طول ۷.۵ کیلومتر به صورت چهارخطه اجرا شده و آماده آسفالت است، اما به سه دستگاه پل نیاز دارد که به دلیل مشکلات اعتباری از سال گذشته متوقف شده است، همچنین این پروژه نیز حدود یک سال به دلیل آزاد سازی که لازم بود انجام شود، به تاخیر افتاده بود.

به گزارش ایسنا، رئیس راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان، گفت: تکمیل راه سازی محور زیرگذر “درب امامزاده ابراهیم” به طول ۶.۱ کیلومتر از دیگر پروژه های این اداره است، این طرح سالیان سال آماده شده بود، اما نیازمند آزادسازی بود و اکنون منتظر پیگیری اداره اوقاف برای آزاد سازی های لازم جهت این پروژه هستیم.

امینی در رابطه با آسفالت محورهای روستایی، اضافه کرد: در سال های گذشته محور علی آباد- ضامن آباد، فاویان- دستجرده و محور روستایی نیوان را آسفالت کردیم، اما در سال گذشته راه های روستایی از مجموعه راه و شهرسازی جدا و زیر مجموعه راهداری قرار گرفته است.

وی در زمینه طرح اقدام ملی مسکن بیان اینکه در مجموع ۶۰۶ نفر ثبت نام کردند، تصریح کرد: در آذر ماه سال گذشته حدود ۱۷۶ نفر در این طرح ثبت نام کردند که ۶۵ نفر دارای شرایط لازم بودند و در اسفند ماه همان سال نیز ۴۳۰ نفر دیگر در این طرح ثبت نام کردند. این طرح در گلپایگان در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در قالب ۸۲ قطعه در محل فاز دو مسکن مهر در نظر گرفته شده است. 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان در خصوص تحویل مسکن مهر به شهرداری گلپایگان، یادآور شد: در  تفاهم نامه ای که در سال ۹۶ با شهرداری تنظیم کردیم ذکر شده است که بنابر پیشرفت فیزیکی کار (که در سال گذشته ۴۰ درصد بود) و با پرداخت مبلغ ریالی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، زمین و قیر این مجموعه را به شهرداری گلپایگان واگذار کنیم.

امینی در همین خصوص گفت: مبلغ ریالی این قرارداد سال گذشته به شهرداری گلپایگان پرداخت شد. همچنین مقدار زمینی که باید به شهرداری واگذار کنیم نیز طی دو هفته آینده واگذار خواهد شد و با توجه به اینکه وضعیت کشور از نظر قیر مناسب نبود تصمیم بر این شد که به جای قیر به شهرداری گلپایگان زمین بدهیم.

وی در رابطه با واگذاری زمین در شهرستان، خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار مترمربع زمین با کاربری هتل، ۲ هزار و ۵۰۰ متر زمین برای کمپ ترک اعتیاد، ۲ هزار و ۵۰۰ متر زمین برای پمپ بنزین و گازوئیل، ۳۰ هزار متر مربع زمین برای آموزشگاه های رانندگی، هزار و ۵۰۰ متر زمین برای مجتمع خدماتی رفاهی و ۱۵۰ قطعه زمین به اقشار ویژه (جانبازان و خانواده شهدا ) در شهرستان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.