[ad_1]

ایسنا/زنجان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، از تکمیل و راه‌اندازی ۱۲ طرح صنعتی تا پایان سال خبر داد.

ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای تکمیل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان زنجان در سال جهش تولید، ۱۲ طرح صنعتی جهت تکمیل و راه‌اندازی مصوب شد تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: طرح صنعتی سپهر پلاستیک و نیز طرح تولید پدیده شیمی‌غرب، از جمله این طرح‌ها است که با راه‌اندازی آن‌ها زمینه اشتغال ۲۱۰ نفر فراهم می‌شود. واحد فولاد البرز ناب آرش یکی از بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی در دست اجرا است که با تکمیل آن زمینه اشتغال برای ۹۰۰ نفر در استان فراهم می‌شود. همچنین تکمیل زنجیره صنایع برق و الکترونیک و توسعه تولید مقوای دوبلکس و کاغذ چاپ و تحریر از جمله  دیگر طرح‌های در دست اقدام است.

این مسئول ادامه داد: واحد تولیدی سرجین‌بافت یکی دیگر از واحدهای بزرگ استان به شمار می‌رود که با راه‌اندازی آن زمینه برای اشتغال ۱۰۰۰ نفر در استان فراهم می‌شود.

فغفوری، تکمیل طرح توسعه اطلس‌جین، راه‌اندازی طرح صنعتی تولیدی سیوان، راه‌اندازی طرح صنعتی پدیده شیمی‌قرن، نورد فولادکاران افق، ذوب‌آهن نگین کاسپین و تکمیل طرح جهان‌نمو از جمله سایر طرح‌های صنعتی مصوب استان در سال جهش تولید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: پارسال میزان صدور جواز تاسیس و طرح توسعه در استان زنجان، از رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است. همچنین در سال گذشته ۱۰۳۲ فقره جواز تاسیس در استان زنجان صادر شد که این میزان در سال ۹۷ به میزان ۷۶۶ مورد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای این طرح‌های صنعتی بالغ بر ۸۳ هزار میلیارد ریال است و پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی طرح‌های صنعتی، زمینه اشتغال برای ۱۷ هزار و ۶۶۴ نفر فراهم شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.