[ad_1]

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز در خصوص خاموشی‌های اول صبح در برخی از مناطق اهواز گفت: خاموشی‌های با برنامه در ساعت‌های اولیه صبح و به صورت پیشگیرانه و با اطلاع‌رسانی قبلی انجام می‌شود تا از قطعی برق در اثر اشکالات فنی در شرایط بالا رفتن بار شبکه جلوگیری شود.

حسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اعمال خاموشی در برخی از مناطق اهواز اظهار کرد: همزمانی اوج گرما و افزایش مصرف برق به ویژه در ساعات پیک، شرایطی را به وجود می‌آورد که اگر مردم الگوی مصرف برق را رعایت نکنند، قطعا با خاموشی مواجه خواهند شد.

وی افزود: زمانی که مردم در ساعت پیک مصرف که در اهواز از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ است، از وسایل پرمصرف غیرضروری مانند لباسشویی، جاروبرقی، اتو و نظایر آن استفاده کنند و الگوی مصرف را رعایت نکنند، بار شبکه زیاد می‌شود و گرمای هوا نیز مزید بر علت خواهد شد و شاهد خاموشی خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: بروز خاموشی در ساعت پیک، ناشی از حوادث غیرمترقبه و عدم توجه به توصیه کارشناسان فنی برق است و در صورتی که مردم توصیه‌های الگوی مصرف را رعایت کنند با خاموشی مواجه نمی‌شوند.

کریمی ادامه داد: کاهش ساعت کاری ادارات با دستور استاندار خوزستان، در جهت رفاه و آسایش شهروندان و برای جلوگیری از قطع برق مناطق شهری بوده است تا مجموعه صنعت برق در امر خدمت‌رسانی به ویژه در این شرایط ویژه، عملکرد مطلوبی داشته باشد و نیاز است مردم نیز همراهی لازم را با صنعت برق داشته باشند.

وی در خصوص خاموشی‌های اول صبح در برخی از مناطق اهواز گفت: خاموشی‌های با برنامه در ساعت‌های اولیه صبح و به صورت پیشگیرانه و با اطلاع‌رسانی قبلی انجام می‌شود تا از قطعی برق در اثر اشکالات فنی در شرایط بالا رفتن بار شبکه جلوگیری شود. این خاموشی‌های با برنامه، از طریق سایت برق اهواز و رسانه‌های جمعی از قبل اعلام می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.