[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت برای ارائه خدمات لازم بوده و تحقق آن بدون داشتن مکان مناسب، میسر نیست.

دکتر محمد حسین صومی، در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از ۱۰۰ طرح بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در سال‌های گذشته تقریبا هر هفته پروژه‌هایی را برای افتتاح داشته است.

وی، فضا، تجهیزات، نیروی انسانی، منابع و نرم افزار را پنج فاکتور موثر در ارائه خدمات مناسب به گیرندگان خدمت عنوان کرد و گفت: این پنج فاکتور باید در کنار هم قرار بگیرند تا بتوانیم خدمات مناسبی ارائه دهیم.

وی بیان کرد: متاسفانه اطلاعات ما در سال ۹۲ نشان می‌دهد که نیازهای زیادی داشتیم.

صومی در ادامه با اشاره به افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهید دکتر میر عباس هاشمی، اظهار کرد: این مرکز خدمات جامعه سلامت با هدف ارائه خدمات در نزدیک‌ترین مکان به زندگی افراد با کم‌ترین هزینه و بهترین کیفیت افتتاح می‌شود.

وی افزود: مرکز خدمات جامع سلامت شهید دکتر میر عباس هاشمی در شمالی‌ترین نقطه شرق تبریز و مشابه آن نیز در جنوبی‌ترین نقطه شرق تبریز و در مجاورت کوه عون بن علی، واقع در کوی بهشتی افتتاح شده است.

وی خاطرنشان کرد: این خدمات در گذشته در مراکز استیجاری ارائه می‌شدند که خوشبختانه امروزه این مراکز را خودمان احداث کردیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان کرد: علاوه بر حضور مراقب سلامت و پزشک، کارشناسان تغذیه، روانشناسان و کارشناسان بهداشت محیط نیز در مرکز خدمات جامع سلامت شهید دکتر میر عباس هاشمی حضور داشته و به دلیل بزرگ بودن فضای این مرکز، بخشی از آن نیز به خدمات جامع سلامت روان اختصاص داده شد.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت از روان افراد در شرایط اجتماعی و اقتصادی ایران در دوران شیوع کووید۱۹ برای ما مهم است، گفت: حفاظت از سلامت روان افراد در این دوره می‌تواند کمک زیادی به ما کند.

وی متذکر شد: سلامتی به معنای نبود بیماری نبوده، بلکه رفاه کامل جسمی، روحی روانی و معنوی اجتماعی نیز سلامتی تلقی می‌شود.

صومی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت سلامت روان بخشی از این مرکز به ارائه خدمات جامع سلامت به سلامت روان اختصاص داده شد تا پاسخگوی نیازهای مردم تبریز باشد و مردم ما بتوانند سالم زندگی کرده، از زندگی‌شان لذت ببرند و برای دیگران نیز مفید باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.