[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد گفت: قلم‌زنی یکی از هنرهای بسیار ارزشمند و فرهمند در تاریخ فرهنگ و هنر ایران زمین است.

محمد مهرافزون در مراسم آئین رونمایی از نرم‌افزار قلم‌زنی به نام قلم ماندگار اثر آقای  شاه ولایتی ویژه آموزش رشته قلم‌زنی روی فلزات (ورشو سازی) که امروز ۸ تیرماه صورت گرفت، اظهار کرد: قلم‌زنی یکی از هنرهای بسیار ارزشمند و فرهمند در تاریخ فرهنگ و هنر ایران‌زمین است و در نزد ایرانیان، علاقمندان و هنرمندان از جایگاه  والای  برخوردار است به‌طوری‌که خانواده‌های ایرانی از طرح‌های نقوش قلم‌زنی در دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنند و از آن‌ها لذت و بهره می‌برند.

وی تصریح کرد: امید است رشته هنری قلم‌زنی و سایر رشته‌های هنری به‌صورت شاخص در سطح استان و حتی کشور زبان زد باشد و بتوانیم موفقیت‌های چشمگیری را در رشته‌های هنری کسب کنیم.

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد خاطرنشان کرد: این رشته از دیرباز دارای اعتبار و رتبه در سطح کشور است و بروجرد را به نام شهر ورشوسازی می‌شناسند.

مهرافزون اضافه کرد: آموزش‌وپرورش در توسعه رشته‌های هنرستان‌ها می‌تواند گامی بلند در جهت  رشته‌های مهارتی و هنری برای احیای هنرهای ایرانی و اسلامی بردارد و هنرآموزان را به  این‌گونه رشته‌ها به‌ویژه قلم‌زنی علاقه‌مند کرد و شرایط لازم را فراهم نمود تا در آینده این رشته‌های تحصیلی و فنی باعث اشتغال‌زایی شوند.

وی بیان کرد: توسعه رشته‌های مهارتی و هنری مورد توجه وزارت آموزش‌وپرورش است و تأسیس و راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا در سال گذشته نیز در همین راستا انجام گرفته است.

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد ادامه داد: ایجاد اشتغال و کارآفرینی از طریق مهارت‌آموزی در بین هنرجویان هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش از سیاست‌ها و رویکردهای مهم دولت برای ایجاد کسب‌وکار و اشتغال‌زایی در بین جوانان است.

مهرافزون عنوان کرد: تنوع رشته‌های شاخه کاردانش که حدود ۱۶۰ رشته مهارتی را در خود جا داده است سبب شده که زمینه تحصیل و کسب مهارت برای کلیه دانش آموزان پایه نهم که علاقمند به تحصیل در این شاخه هستند روزبه‌روز بیشتر شود.

وی اظهار کرد: شهرستان بروجرد این ظرفیت و قابلیت را جهت فراهم کردن زمینه رشد و مهارت‌آموزی  برای دانش آموزان  علاقمند به وجود آورده است.

مدیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: سال گذشته بعد از حدود ۴۰ سال رشته قلم‌زنی را به‌صورت برون‌سپاری ایجاد و راه‌اندازی کردیم و زمینه تحصیل و یادگیری این هنر اصیل و ماندگار را برای ۲۰ نفر از دانش آموزان  علاقمند به یادگیری این مهارت فراهم شود.

مهرافزون خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید نیز علاوه برهنرستان کاردانش دخترانه عماد که این رشته در آنجا اجرا می‌شود و هنرستان‌های دیگری نیز کار ثبت‌نام و پذیرش هنرجویان علاقمند به این رشته هنری برعهده دارند.

وی گفت : با طراحی و ساخت این اپلیکیشن توسط آقای شاه ولایتی  که هم نسخه اندروید مخصوص موبایل وهم نسخه تحت ویندوز آن امروز رونمایی شد هنرجویان و مربیان گرامی می‌توانند آموزش  این رشته را نیز به‌صورت آنلاین و مجازی دنبال کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.