[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه انتقال آب بن – بروجن ملی است و ابلاغ شده است، گفت: باید تلاش شود هر چه سریعتر این اعتبار تخصیص پیدا کند.

احمدراستینه پنجم شهریورماه در بازدید از پروژه انتقال آب بن – بروجن با تاکید بر اینکه نیمی از جمعیت چهارمحال و بختیاری با مشکل آب شرب مواجه است، اظهار کرد: بخش اعظمی از شهرستان بن از جمله لارک، یان‌چشمه، تومانک،  هرچگان و … با مشکل تامین آب مواجه است و شهرک صنعتی این شهرستان نیز با تانکر آبرسانی می‌شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تنها ۳۰ درصد ظرفیت شهرک صنعتی بن فعال است، اگر بتوانیم مشکل آب این شهرک صنعتی را حل کنیم مشکل اشتغال در این شهرستان نیز حل می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه انتقال آب بن – بروجن ملی است و ابلاغ شده است، تاکید کرد: باید تلاش شود هر چه سریعتر این اعتبار تخصیص پیدا کند.

در ادامه فردوس کریمی مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در صورت اجرایی شدن پروژه انتقال آب بن – بروجن مشکل تامین آب ۱۳ شهر و ۱۱ روستا حل می‌شود.

وی ادامه داد: این پروژه دارای ۱۱۶ کیلومتر خطوط اصلی و ۱۳۷ کیلومتر خطوط فرعی است و ۷ پیمانکار بر این پروژه فعال است و ۹.۵ کیلومتر از اجرای این پروژه باقی مانده است.

کریمی در پایان گفت: تنها در قسمت آبگیر این پروژه به علت برخی از مشکلات اجتماعی هیچ پیشرفتی نداشته و صفر است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *