[ad_1]

ایسنا/لرستان یک کارشناس مذهبی تفرقه را بارزترین عامل دانست که اتحاد بین مسلمانان را از هم می‌پاشد، گفت: نقشه دشمن این است که از طریق جنگ نرم و با شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی بین شیعه و سُنی اختلاف و تفرقه ایجاد کرده و وحدت بین آن‌ها را از بین ببرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اهمیت وحدت در بین مردم و به ویژه مسلمانان، اظهار کرد: وحدت باعث پیوند بین مسلمانان و مظهر تجلی حضور یکپارچه مسلمانان در عرصه‌های مختلف است.

وی افزود: منادی شعار وحدت وجود مقدس رسول اکرم(ص) است، همچنین خداوند در قرآن‌کریم با آیه ۱۰۳ آل‌عمران «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» مسلمانان را به تمسک به وحدت فرا می‌خواند.

موسوی با تأکید بر این‌که پیامبر اکرم(ص) با رسالت خود، جمعیت از هم‌ گسیخته را جمع و با تقویت قوای اسلام به مقابله با شرک، کفر و بی‌عدالتی پرداخت؛ عنوان کرد: نتیجه وحدت انسجام بین مسلمانان است که منجر به زنده نمودن هویت اسلامی، حریت انسانی و همچنین هوشیاری در قبال مسائل پیچیده دشمنان و شیاطینی که از اسلام کینه به دل دارند، می‌شود.

این کارشناس مذهبی پیرامون عوامل ایجاد وحدت بین مسلمانان به‌ویژه شیعه و سنی، گفت: عاملی که می‌تواند اتحاد و انسجام بین امت اسلامی را تقویت کند قرآن است، همچنین اعتقاد به مبانی و اصول دین اسلام نیز می‌تواند در تقویت وحدت بین جوامع اسلامی مؤثر باشد.

وی با اشاره به نقش وحدت در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران مدیون وحدت بود؛ اگر بین اقشار مختلف مردم و گروه‌های مبارز وحدت وجود نداشت پیروزی اتفاق نمی‌افتاد؛ لذا ضرورت دارد از هرگونه تنش و مسائلی که بوی تفرقه می‌دهد جداً پرهیز شود.

موسوی افزود: دشمن به‌دنبال این است که بین صفوف مسلمین شکاف و رخنه ایجاد کند و این سیستم یکپارچه را از هم‌گسسته کند که بهترین عامل برای خنثی کردن توطئه و هدف دشمن این است که وحدت بین شیعه و سُنی مستحکم و تقویت شود.

این کارشناس مذهبی  با اشاره به این‌که عواملی وجود دارد که باعث از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان به‌ویژه شیعه و سنی می‌شود، بیان کرد: تفرقه بارزترین عامل است که اتحاد بین مسلمانان را از هم می‌پاشد، نقشه دشمن این است که از طریق جنگ نرم با شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی با شبهاتی که برای شیعه و سنی ایجاد می‌کند بین آن‌ها اختلاف و تفرقه ایجاد کرده و وحدت بین آن‌ها را گسسته کند.

وی با اشاره به نقش وحدت در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، اضافه ‌ کرد: ولایت مطلقه فقیه نماد زیبایی از وحدت و مصداق عینی و حقیقی وحدت و اتفاق‌نظر جامعه اسلامی است.

موسوی گفت: بهترین راه جهت حفظ وحدت ملت ایران که با نثار خون شهدا به ‌دست آمده این است که همه در زیر چتر ولایت رفته و پیرو او باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *