تعرفه قالیشویی

تعرفه قالیشویی

 

هر ساله با شروع فصل خانه تکانی ُ اتحادیه های قالی شویی، قیمت ها و تعرفه های جدید را تحت عنوان تعرفه قالیشویی منتشر می کنند تا مراکز مختلف پایبند آن باشند. با وجود این تعرفه ها اما هنوز هم قیمت هایی که به مشتریان داده می شود، دارای تنوع قیمتی بسیار بالایی است . این تنوع به گونه ای است که بسیاری از مشتریان را سردرگم می کند . دلیل این موضوع فاکتورها و مولفه های مختلفی است که قیمت را تحت تاثیر قرار می دهند.

 عواملی همچون نوع فرش،شیوه ی شستشو ، داشتن یا نداشتن پیک و… باعث می شود تا تعرفه قالیشویی ها تغییر کند. بسیاری از مشتریان نمی دانند که اولویت بندی این عوامل به چه صورت است و چگونه می توانند بر روی قیمت موثر باشند . ما در این مقاله قصد داریم به شیوه ای دقیق و اصولی ، هر کدام از این عوامل را شرح داده و میزان تاثیر آنها بر روی قیمت را هم بررسی کنیم . لذا اگر در مورد تعرفه قالیشویی سوال دارید بهتر است تا انتهای این متن با ما همراه باشید. 

عوامل موثر بر روی تعرفه قالیشویی

تعرفه قالیشویی ها تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می کند . این عوامل از یک قالیشویی تا قالیشویی دیگر متفاوت بوده و به همین جهت قیمت های آنان نیز متفاوت است. این عوامل به شرح زیر هستند. 

داشتن یا نداشتن پیک 

بیشتر قالیشویی های دارای پیک های ویژه ای هستند که بلافاصله بعد از تماس مشتریان خود را به محل مورد نظر آنها رسانده و سفارشات را دریافت و بعد از تمیز شدن آن ها را دوباره به مشتریان تحویل می دهند . وجود این پیک ها عاملی است که می تواند بار ترافیک را از روی دوش مشتریان بردارد . با این وجود، داشتن این مزیت باعث می شود تا تعرفه قالیشویی مورد نظر افزایش یابد. بسیاری از قالیشویی ها این تعرفه را بر روی قیمت نهایی اعمال می کنند اما عده ای دیگر آن را به صورت جداگانه عرضه می کنند تا مشتریان انتخاب ساده تری داشته باشند . 

نحوه ی شستشو

شیوه ی شستشو فاکتور دیگری است که باعث می شود تا تعرفه قالیشویی به شدت تغییر کند . به طور کلی سه روش شستشوی دستی و نیمه اتوماتیک وتمام اتوماتیک وجود دارد که شیوه ی تمام اتوماتیک بیشترین سرعت و کمترین تعرفه را دارد چرا که نیروی انسانی اندکی در آن دخیل است . در مقابل شیوه ی شستشوی دستی دارای سرعت اندک و هزینه بالایی است . شیوه ی نیمه اتوماتیک حد واسط این دو است که در آن تنها بخشی از فرآیند شستشو توسط ماشین آلات انجام می شود. با توجه به تاثیر این روش ها در تعرفه قالیشویی، بهتر است قبل از واگذار نمودن فرش های خود، شیوه ی شستشو را از قالیشویی جویا شوید تا بتوانید انتخاب ساده تری داشته باشید . 

نوع فرش

نوع فرش فاکتور دیگری است که می تواند تعرفه قالیشویی را تغییر دهد . به طور کلی هر فرش دارای شیوه شستشو و تمیز سازی منحصر به خود است . دلیل این کار میزان حساسیت فرش ها به مواد شوینده و روش های مختلف است. بدین جهت قالیشویی ها به منظور ممانعت از آسیب دیدن فرش ها سعی می کنند تا آنها را متناسب با روش خود تمیز نمایند تا از آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود . در این بین شستن فرش های ماشینی، اکلیلی و فانتزی راحت ترین شیوه شستشو را دارد و به همین جهت قیمت آن ها نیز اندک است. اما شستن گلیم فرش ها و فرش های دستباف نیازمند اقدامات بیشتری است و به همین جهت قیمت آنها نیز بیشتر می باشد. 

جمع بندی

تعرفه قالیشویی عموماً به سه فاکتور نوع فرش ، نوع شستشو و وجود پیک بستگی دارد . ترکیب مناسب این سه در کنار یکدیگر می تواند بهترین تعرفه ها را به مشتریان ارائه دهد . قالیشویی ملکه یکی از بهترین مراکزی است که تا به این لحظه توانسته است  ترکیب مناسبی از این عوامل را انجام دهد و بهترین تعرفه قالیشویی را به مشتریان خود ارائه نماید.  

 

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *