[ad_1]

جاستین ترودو اظهار کرد، کانادا در اقدام برای جلوگیری از گسترش کروناویروس جدید در خانه‌های سالمندان، این افراد را ناامید کرده است.

به گزارش ایسنا، خانه‌های سالمندان کانادا که ساکنان آن‌ها آسیب‌پذیری بیشتری دربرابر کووید 19 دارند، گرفتار کروناویروس شده‌اند به طوری که تقریبا نیمی از کل مرگ و میر ناشی از این بیماری در کانادا مربوط به خانه‌های سالمندان بوده است.

به گزارش رویترز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در نشستی خبری گفت: باید بهتر اقدام کنیم زیرا در حال ناامید کردن والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و سالمندانمان هستیم که بهترین نسلی بودند که این کشور را ساختند. مراقبت ما از آنان باید مناسب باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترودو اظهار کرد، اتاوا درخواست انتاریو و کِبک برای کمک نظامی در مقابله با گسترش کرونا را پذیرفته اما آن را راهکاری کوتاه‌مدت دانست و گفت: در کانادا نباید شاهد مراقبت سربازان از سالمندان باشیم. در هفته‌ها و ماه‌های پیش‌رو همه ما باید درباره اینکه چطور به اینجا رسیدیم سوالاتی بپرسیم.

وزیر بهداشت کانادا نیز گفته است، “نمی‌توانیم تا ابد سالمندان را در قرنطینه نگه داریم” زیرا تنهایی نیز پیامدهای خود را بر سلامت قشر سالمند خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *