[ad_1]

در پی درخواست های ترامپ از سئول برای افزایش پرداخت هزینه های حضور نیروهای آمریکایی در این کشور آسیایی، پنتاگون گزینه هایی را به کاخ سفید برای کاهش نیروهایش در کره جنوبی ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، یکی از مقام های نظامی آمریکا گفت، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در حال بررسی حضور نیروهای این کشور در کره جنوبی است؛ آمریکا در حال حاضر ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیرو در این کشور دارد.

این اقدام احتمالی با انتقادهای شدیدی از سوی قانونگذاران کنگره روبرو شده است، به طوری که سناتور بن ساس این تصمیم را “بی کفایتی استراتژیک” نامیده و گفته است: ما به عنوان بخشی از برنامه کاهش و خروج نیروها در کره جنوبی سیستم های موشکی نداریم. ما مهمات و نیروهایی داریم که برای دفاع از آمریکایی ها در آنجا هستند.

دولت واشنگتن مکررا به متحدانش درباره تهدیدهای خروج نیروهای آمریکایی از مناطق استراتژیک هشدار داده است. اخیرا نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که قصد دارد تا هزاران تن از نیروهای این کشور را از آلمان خارج کند.

کاهش نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره یک پیروزی برای کره شمالی است که مدت هاست بر خروج نیروهای آمریکایی از سئول تاکید دارد. دولت های آمریکا و کره جنوبی از ۲۰۱۸ چندین رزمایش قدرتمند نظامی را در تلاش برای پیشبرد مذاکرات خلع سلاح اتمی کره شمالی لغو کرده اند.

تصمیم بالقوه برای خروج نیروهای آمریکایی از کره جنوبی در حالی مطرح شده که واشنگتن و سئول هنوز درباره توافق اشتراک هزینه ها پس از انقضای توافق قبلی در ۳۱ دسامبر به جایی نرسیده اند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.