[ad_1]

مراسم امضای تفاهم نامه سازمان زندان‌ها و بنیاد مستضعفان به منظور آزادی ۲ هزار و ۵۷۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با حضور روسای دو سازمان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان ‎ها صبح امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه سازمان زندان‌ها و بنیاد مستضعفان در جهت آزادی ۲۵۷۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: از بابت همکاری در امر آزادسازی زندانیان مالی غیر عمد از بنیاد مستضعفان تشکر می‌کنم ما زندانبان هستیم و معتقدیم دراین امر باید همه اقشار جامعه و اجزای حاکمیت و همه کسانی که دغدغه کمک به هم نوع را دارند در این امر سهیم کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه مشعل بان همه زندانیان هستیم، گفت: همانطور که دل مشغولی جامعه را داشتیم دغدغه تربیت هدایت اصلاح و رسیدگی از این بندگان گرفتار را داریم و به نظر می‌رسد تحول در زندانبانی مستلزم کار همه جانبه و مردمی است.

وی تصریح کرد: ما زندان بان هستیم و علاوه بر زندان بانی خود را مشعل بان هم می‌دانیم. معتقدیم در امر مشعل بانی باید خدمت، همراهی و سهیم شدن تمام آحاد کشور را دخیل کنیم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه ادامه داد: این حرکت انقلابی مرزبندی و گروه نمی‌شناسد و محیط خدمت به زندانیان طوری است که هر کسی می‌تواند سهیم باشد و از همه نخبگان، خیرین سلامت، خیرین اشتغال، خیرین مدرسه ساز در این محیط تربیتی می‌خواهیم که نقش ایفا کنند.

حاج محمدی گفت: زندان برای زندانی فرصتی است برای بازگشت، و برای بقیه اعم از مردم و دیگر اجزاء حاکمیت فرصتی است که در جهت بازگشت این افراد مشارکت کنند و سهیم شوند

رئیس سازمان زندان ها اقدامات تامینی و تربیتی گفت: اگر زندان را یک فرصت برای تنبیه شدن زندانی و گرفتن تصمیمی برای تغییر آن در نظر بگیریم باید به فکر بعد از زندان زندانیان نیز باشیم.

وی افزود: تجربه ۴۰ ساله انقلاب ثابت کرده است که هرجا مسئولین زمینه حضور گروه‌های مردمی را فراهم کرده‌اند، توفیقات نظام چند برابر شده است.

رئیس سازمان زندان ‎ها گفت: همانطور که موظفیم دغدغه امنیت جامعه را داشته باشیم باید هدایت و اصلاح هم در نظر بگیریم.

حاج محمدی اظهار داشت: این حرکت (آزادسازی زندانیان) یک حرکت انقلابی خوبی است که تمام گروه و اقشار جامعه را باید در آن دخیل کنیم و هر کسی با هر انگیزه‌ای که می‌تواند در این طرح‌ها فعالیت کند و به زندانیان محروم کمک کند. از هر فضایی مانند فضای نخبگان، خیرین سلامت، خیرین اشتغال، خیرین مدرسه ساز و غیره دعوت می‌کنیم در آزادی زندانی کمک کنند ما باید به فکر آزادی بعد از زندان آنان هم باشیم.

وی تصریح کرد: همانطور که وظیفه داریم محیط و شرایطی برای آزادی زندانیان فراهم کنیم باید بعد فرهنگی و تربیتی اقدام‌های خیرخواهانه را هم برای زندانیان در نظر بگیریم.

رئیس سازمان زندان ‎ها در پایان خاطرنشان کرد: اگر زندان را یک فرصت برای تنبیه شدن زندانی و گرفتن تصمیمی برای تغییر آن در نظر بگیریم باید به فکر بعد از زندان زندانیان نیز باشیم تا آنها بتوانند بعد از زندان یک زندگی آبرومندانه ای داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.