[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: آمادگی داریم در بخش اقتصادی شهرداری‌ها کمک کنیم و این آمادگی حتی در واگذاری معادن به شهرداری‌ها برای توانمندسازی آن‌ها وجود دارد.

محمدصادق معتمدیان، امروز چهارشنبه ۲۸ خرداد در نشست کاری شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرها و شهرستان‌های خراسان جنوبی که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در فردوس برگزار شد، اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی تازه تأسیس با ۳۰ شهر بوده و از لحاظ جمعیتی بیست و هشتمین استان کشور است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با همه محدودیت‌ها در حوزه مدیریت شهری اعم از نیروی انسانی، اعتبارات و تجهیزات، انگیزه موجود و تلاش‌های شبانه‌روزی باعث خدمات قابل توجه در سراسر استان شده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: به دلیل عدم درآمد شهرداری‌ها و از طرفی ضعیف بودن یا نبودن شهرک‌های صنعتی و درآمد حاصل از ۲ درصد و عوارضی که باید مردم پرداخت کنند، در جایگاه سی و یکم درآمد مردمی هستیم که تعداد زیادی زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند.

معتمدیان با بیان اینکه به دلیل بافت‌های تازه تاسیس علی‌رغم همه تلاش‌ها عقب‌افتادگی‌هایی در زمینه ساختار شهری داریم، تصریح کرد: آمادگی داریم در بخش اقتصادی شهرداری‌ها کمک کنیم و این آمادگی حتی در واگذاری معادن به شهرداری‌ها برای توانمندسازی آن‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها باید توانمندسازی شوند، اظهار کرد: متاسفانه شهرداری‌ها از نظر امکانات و تجهیزات در وضعیت مناسبی نیستند که امیدواریم تا پایان دولت بتوانیم بخش قابل توجهی از نیازها را برطرف کنیم.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در سفرهای شهرستانی با اشراف کاملی که از ظرفیت‌ها به وجود آمد از طریق منابع استانی و کمک نهادهای انقلابی بخش قابل توجهی از نیازهای عمرانی تکمیل و بهره‌برداری شد.

معتمدیان اظهار کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی از ظرفیت قانونی استقراض از بانک‌ها استفاده شد و به دنبال اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی از ماده ۵۶ جاده فردوس – بجستان نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای را با جهاد کشاورزی برای احداث هزار هکتار گلخانه منعقد کردیم که هفته گذشته در چند شهر فراخوان عمومی ابلاغ شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دو طرح صنعتی بزرگ در حوزه نساجی با همکاری شرکت ایمیدرو یکی از مهمترین این تفاهم‌نامه‌ها است، تصریح کرد: در حوزه آبرسانی نیز تشکیل گروه بانکی را داشتیم که با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار ۳۷ پروژه‌ای که استاندارد ساخت آن تا ۱۲ سال طول می‌کشید تا پایان دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: در سال ۹۷ گازرسانی به ۳۰ شهر استان به اتمام رسید و ۳۰۰ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند و ۴۰۰ روستای دیگر تا پایان دولت برخوردار می‌شوند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه راه‌ها نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و راه آهن به عنوان مطالبه به دیرینه مردم استان با وجود همه محدودیت‌ها ۱۰۳ کیلومتر عملیات اجرایی آن آغاز شده و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی بتوانیم این پروژه را پیش ببریم.

معتمدیان یادآور شد: در سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان، چهار تفاهم‌نامه برای توسعه متوازن و پایدار استان امضا شد که ایجاد ۷۵۰۰ پنل خورشیدی، اشتغال سه هزار نفری در حوزه صنایع دستی و اجرای ۷۵ طرح ویژه جهش تولید از مهمترین مفاد آن‌ها بود.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *