[ad_1]

آسیب به بینی غیر معمول نیست و در عین حال زمانی که آنها رخ می دهد که مردم تمایل به وحشت. به جای اجازه دادن به شرایط “منجر شما توسط بینی” دنبال این ساده کمک های اولیه و اقدامات و اقامت در کنترل:

بینی خود را نه تنها اندام بویایی. این یک فیلتر کنترل دمای یک گذرگاه و گاهی اوقات حتی یک سیستم زنگ خطر. آن است که از نزدیک در ارتباط خود را با چشم و دهان و گوش و سر هر دو صورت مصنوعی و جسمی. هنگامی که آن مجروح و برای درمان آن شما رو به فراتر از خود بینی.

“به منظور درمان هر گونه آسیب به بینی شما اول باید درک ماهیت و میزان آسیب” می گویند گوش و حلق و جراحان. “اساسا وجود دارد سه نوع از صدمات: کسانی که شامل بینی و سر; کسانی که بر بینی و صورت; کسانی که تنها مربوط به بینی است. تنها پس از این نوع آسیب دیدگی شده است و مسلم می توانید درمان مناسب و یا کمک های اولیه را دنبال کنید.”

دو نوع از آسیب معمولا ناشی از خشونت, خطرناک, تاثیر, مانند سقوط از ارتفاع و یا یک تصادف جاده. هنگامی که بینی و سر مجروح شده – و از جمله موارد آشکار حتی یک شخص غیر روحانی – آسیب جدی است و گاهی اوقات می تواند کشنده باشد. به احتمال قوی قربانی خواهد بود ناخودآگاه و به ارائه کمک های اولیه غیر ممکن خواهد بود. خود را البته تنها عمل است که به عجله قربانی به بیمارستان و ترک او را در دست پزشکان است.

اگر سر صدمه دیده است که اگر این آسیب تنها به صورت و سپس به بررسی میزان آسیب. هر گونه صدمه به چشم به طور مستقیم و یا حتی به ناحیه اطراف چشم نیاز به توجه. شما می توانید سعی کنید به کنترل خونریزی از بینی اگر هر گونه وجود دارد اما فرد باید به سرعت به بیمارستان. احتمالا او خواهد شد نیاز به توجه گوش و حلق و بینی جراح و چشم پزشک.

آسیب به بینی و به منطقه اطراف آن است که طرف های زیر می تواند به معنای آسیب به سینوس و فک بالا. درخواست قربانی را به عنوان اگر او در حال گاز گرفتن در چیزی. مشکل و درد در حرکت دهان خود را نشان می دهد احتمال شکستگی فک بالا. در این مورد بیش از حد, اگر شما می توانید سعی کنید برای کنترل خونریزی از بینی قربانی نیاز به توجه پزشکی. یک جراح گوش و حلق و و جراحی دندانپزشکی ممکن است مجبور به کار با هم به ترمیم آسیب. لذا در این صورت باید به سرعت گرفته شده به بیمارستان.

نوع سوم از آسیب بیشتر امری عادی است. در این نوع از آسیب کمک های اولیه داده می شود اما دوباره آن بستگی به علت و ماهیت آسیب است. آسیب به بینی را می توان بطور گسترده عنوان بندی: خارجی زخم; شکستگی; انسداد توسط اشیاء خارجی; خونریزی از سوراخهای بینی.

خارجی صدمات

خارجی صدمات مانند خراش و کبودی بریدگی و سوراخ می تواند به عنوان به شما زخم است. پاک کردن منطقه آسیب دیده اعمال می شود یک ضد عفونی و پانسمان. اندکی خراش یا بریدگی زخم التیام یابد با مراقبت کافی. عمیق و گسترده زخم باید نشان داده شود به یک دکتر است.

شکستگی بینی هستند و به راحتی قابل تشخیص از تحریف شکل بینی ثابت درد و تورم. شکستگی باید splinted و مجموعه ای مناسب که می تواند تنها توسط یک متخصص گوش حلق و بيني.

کسانی که با کودکان خواهد b آشنایی با نوع سوم از بینی آسیب است که انسداد عبور با توجه به درج اشیاء خارجی به داخل بینی است. “” در اغلب موارد کودک ممکن است آگاه باشید که او انجام داده است چیزی که او نباید می گوید: گوش و حلق و جراح. “”بنابراین جسم باقی می ماند در بینی برای روز و کشف شده است تنها زمانی که عفونت در مجموعه. سپس هر دو پدر و مادر که متوجه کودک بینی تورم و یا فرزند شکایت از درد در بینی.”

اما حتی اگر شما می دانید که کودک تحت فشار قرار دادند تا چیزی تا بینی خود را نمی سعی کنید به رها کردن آن را به خودتان. شما می توانید فشار آن در و حتی بیشتر. گاهی اوقات به آرامی باد بینی کمک می کند تا برای بیرون راندن جسم است. اما اگر هدف این است که لبه, ممکن است خراش یا کبودی بینی و خونریزی ممکن است در نتیجه. پس از آن امن برای کودک به پزشک ترجیحا یک متخصص گوش و حلق و او بهتر است مجهز برای مقابله با این مشکل است.

خونریزی بینی

خون دماغ یا epistaxis می تواند رخ دهد با توجه به تعدادی از دلایل: ناگهانی تغییرات آب و هوایی; افزایش فشار خون; تروماتیک; تب بالا.

هوایی که ما تنفس می شود homogenised به درجه حرارت بدن از 34°C قبل از رسیدن به ریه ها. بینی عمل به عنوان یک کنترل کننده دما. اگر هوا سرد است بینی هوا قطره آن; اگر هوا بیش از حد گرم است بینی سرد آن است. به منظور کمک به انجام آن عملکرد بینی است که به شدت به انتظارنشسته بودند با رگ های خونی. تامین خون بستگی به تفاوت در بدن و جوی درجه حرارت. هنگامی که درجه حرارت خارج از تغییرات به طور ناگهانی به عنوان زمانی که ما حرکت از یک آب و هوای گرم به محل سرد و یا بالعکس مطالبات در رگ های خونی می تواند گسترده و در نتیجه آنها به احتمال زیاد به پارگی منجر به خون دماغ می دهد.

افزایش فشار خون نیروهای رگ های خونی به بزرگنمایی و گاهی حتی پشت سر هم. پس از مویرگ ها در بینی هستند خوب آنها پارگی بیشتر به راحتی. در نتیجه خون دماغ می تواند نشانه ای از فشار خون بالا. همچنین در طول پرواز هواپیما اگر کابین depressurisation می گیرد تفاوت در فشار هوا در خارج از بدن و درون را تحت تاثیر قرار عروق خونی و برخی از مسافران می تواند تجربه خونریزی از بینی.

هر ضربه وارده بر روی بینی — می گویند زمانی که شما سقوط در حالی که در حال اجرا و ضربه زدن بینی خود را بر روی زمین یا هنگامی که یک کودک است که با ضربه زدن بر روی بینی با یک توپ در حالی که بازی – پارگی عروق خونی داخل بینی. اغلب در این موارد این خونریزی ممکن است به نظر می رسد سنگین اما اگر هیچ شکستگی آن ممکن است قبر. اما هنگامی که شما را متوقف خونریزی شما باید بیمار توسط دکتر بررسی می شود.

گاهی اوقات تروما می تواند نور را به عنوان زمانی که یک فرد حفاری بیش از حد سخت برای تمیز کردن سوراخهای بینی. در آن صورت خونريزي خود به خود بعد از چند دقیقه.

تب بالا گاهی اوقات ممکن است همراه با خون دماغ می دهد. دوباره این دلیل است که از بینی نیاز به انطباق با تفاوت در درجه حرارت بدن و درجه خارج است. جراح گوش و حلق و می گوید: “این است که گاهی اوقات دیده می شود در حصبه مواردی که افزایش درجه حرارت بسیار بالا است.”

زمانی که خونریزی از بینی رخ می دهد, شما اول باید سرپا نگه داشتن بیمار است. اجازه ندهید که او دروغ مسطح است. اگر شما انجام این کار خون را با عجله برگشت و وارد گلو و او را خفه و یا سرفه و در نتیجه افزایش فشار در رگ های خونی و وادار کردن خون بیشتر. “گاهی اوقات خون است که در نتیجه مجبور به عقب به سمت معده می رود و بیمار و سپس استفراغ آن را از طریق دهان می گوید:” گوش و حلق و جراح. “در چنین زمان همه هراس از آنجا که بیمار آغوشش استفراق کند همچنان کودکش خون. آنها نمی دانند او صرفا پرتاب کردن آنچه که او را بلعیده است.”

در حالت ایده آل بیمار باید به نشستن; سر خم بیش از یک کاسه به طوری که خون می چکه کردن از بینی. خرج کردن بسته سوراخهای بینی اجازه دادن به بیمار تنفس از طریق دهان خود را. اغلب این توقف خونریزی است. و یا شما می توانید از یک بسته یخ بر روی بینی. به بسته مقداری یخ خرد شده را در یک محل تمیز روسری و یا پارچه و بسته آن را از نزدیک بیش بینی. استفاده از یخ خرد شده و نه تکه دلیل آن را می توان تولیدات اطراف بینی و حتی فشار اعمال می شود. اگر یخ در دست نیست و به بیمار تازه برش پیاز یا سیر خرد شده, غلاف یا آمونیوم بی کربنات به بوی. قوی بو را دفع او حس بویایی وادار کردن سوراخهای بینی به قرارداد و این توقف خونریزی است.

نه جدی

خون دماغ به طور کلی جدی نیست. “در یک فرد عادی خونریزی متوقف می شود خود به خود پس از حدود پنج دقیقه می گوید:” گوش و حلق و جراح. “که آن را طول می کشد زمان طولانی است و جریان سنگین است تنها برداشت. چه اتفاقی می افتد این است که در غیاب عضلات در بینی و محکم بسته بندی رگ های خونی نمی تواند قرارداد. بنابراین خونریزی همچنان ادامه دارد تا لخته شدن خون در مجموعه. و است که به طور معمول رخ می دهد در حدود پنج دقیقه. اما اگر خونریزی ادامه دیگر نشوید. خرج کردن سوراخهای بینی و یا استفاده از یک بسته یخ به stanch جریان که اتفاق می افتد پس از یک در حالی که ارائه شده است وجود دارد هیچ آسیب جدی. اما, حتی اگر خونریزی متوقف می شود و شما باید آسیب مورد بررسی قرار توسط یک متخصص گوش و حلق و مانع عوارض بعد از آن.”

[ad_2]

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *