[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: تاکنون ۶۴۳ هزار و ۲۸۳ نفر معادل ۷۲.۶۸ درصد از جمعیت استان در سامانه غربالگری وزارت بهداشت شرکت کرده اند.

دکتر محمدعلی شجاعی اظهار کرد: مردم استان با ثبت نام در این سامانه،نظام سلامت را در پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا یاری خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، وی افزود: در شهرستان  های راز و جرگلان ۶۱ هزار و ۱۲۴ نفر با مشارکت بیش از ۱۰۰ درصدی، فاروج با ۴۵ هزار و ۴۰۲ نفر و مشارکت ۹۲.۹۵ درصد، گرمه با ۲۴ هزار و ۲۱۳ نفر و مشارکت ۹۰.۰۵ درصد،مانه و سملقان با ۸۹ هزار و ۵۷۴ نفر و مشارکت ۸۵.۶۷ درصدی و جاجرم با ۳۱ هزار و ۶۸۳ نفر و مشارکت ۸۱.۲۹ درصدی بالاترین درصد مشارکت در این طرح را داشته اند.
شجاعی تصریح کرد: شهرستان شیروان با ۱۱۷ هزار و ۴۳۱ نفر و مشارکت ۷۶.۳۹ درصدی، اسفراین با ۸۴ هزارو ۵۰۰ نفر و مشارکت ۶۱.۶۳ درصدی و بجنورد با ۱۸۹ هزار و ۳۵۶ نفر و مشارکت ۶۰.۲۹ درصدی در رتبه های بعدی این طرح قرار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: هدف تمام فرمانداران باید افزایش این آمار باشد زیرا  مشارکت و ثبت نام در سامانه غربالگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

شجاعی در بخش دیگر سخنان خود از همراهی مردم استان برای مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم در ادامه راه،  خراسان شمالی جزو استان های برتر در پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.