[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰هکتار از مراتع و جنگل های گچساران طمعه حریق شده است.

“حسین کلانتری” در بازید از مناطق دچار حریق در گچساران با بیان این که این گونه آتش سوزی خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی وارد کرده افزود: آتش سوزی در جنگل ‌های خنگ بنار و گناوه لری از ظهر روز جمعه گذشته آغاز شده و تا کنون در چند مرحله مهار شده اما به دلیل وزش باد، صخره‌ای بودن و پوشش گیاهی متراکم این آتش مجدد شعله ‌ور شد.

وی تصریح کرد: همه ساله نیمی از سال در جنگل و مراتع این استان شاهد بروز آتش سوزی هستیم بنابراین ایجاد پایگاه اطفای حریق در این استان لازم است.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد از گروه های خودجوش، سازمان مردم نهاد دوستداران محیط زیست، نیروهای بسیجی و منابع طبیعی تقدیر و اظهار کرد: مدیریت بحران در این چند روز برای مهار آتش سنگ تمام گذاشتند اما با توجه به وسعت آتش سوزی مهار آن با مشکل مواجه  شده است.

کلانتری تاکید کرد: علت این آتش سوزی باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که این گونه آتش سوزی خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی وارد کرده و دستگاه ‌های مسئول این گونه موارد آتش سوزی را رصد و با خاطیان برخورد قاطع انجام دهند.

وی بیان کرد: با رایزنی ‌هایی که از سوی وزارت کشور، معاونان، فرماندهی کل سپاه و ارتش صورت گرفت، امکانات خوبی در اختیار ما برای مهار آتش قرار دادند، چهار فروند بالگرد برای اعزام نیرو به ارتفاعات کوه خامی و مهار آتش در منطقه از سوی وزارت نفت و هوا نیروز هم ‌اکنون در اختیار گذاشته شده است.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: انتظار داریم این آتش سوزی تا غروب امروز مهار شود، اما برای مهار آتش در ارتفاعات کوه خامی فرداپنج بالگرد دیگر در منطقه به صورت آماده باش هستند.

کلانتری خاطرنشان کرد: در صورتی که این اتش خاموش نشود فردا سریع ب وارد عملیات دیگر خواهیم شد.

وی تصریح کرد: تاکنون ۲۰۰ نفر نیرو با ۶۰ سورتی پرواز برای مهار آتش به ارتفاعات اعزام شدند.

 به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای مهار آتش در منطقه از نیروهای آموزش دیده و ماهر برای مهار آتش بسیج شده ‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *